پیکرتراشی

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پیکرتراشی که تحت عنوان لیپوماتیک نیز شناخته می شود ، روند لاغری موضعی است که طی آن علاوه بر خارج ساختن چربی ها ، سلول های چربی به قسمت هایی از که بدن که به فرم دهی احتیاج دارند ، انتقال می یابند. افرادی که می خواهند در کوتاه ترین زمان ممکن به اندام دلخواهشان برسند ، می توانند تحت این پروسه قرار گیرند.  کلینیک زیبایی آذین که دارای کادر مجرب می باشد ، شما را در امر رسیدن به خواسته هایتان کمک می کند.

 

پیکرتراشی

کاندیدای ایده آل برای پروسه پیکرتراشی

افرادی که پوست بدنشان خاصیت کشسانی و الاستیکی خود را حفظ کرده ، اهل سیگار و دخانیات نبوده و لکه های خاصی بر روی پوست شان مشاهده نمی شود ، گزینه های مطلوبی به حساب می آیند. همچنین این افراد باید تناسب وزن داشته و به عبارتی شاخص توده بدنی آنان پایین تر از 30 باشد.

زنانی که باردار هستند یا قصد دارند در آینده بچه دار شوند ، بهتر است پروسه پیکرتراشی را به پس از دوران حاملگی موکول نمایند.

نحوه انجام پروسه

همانطور که اشاره شد طی فرایند لیپوماتیک ، چربی های تجمع یافته در یک نقطه، به جهت فرم دهی به سایر نواحی بدن منتقل می شوند؛ به عبارتی هدف اصلی پیکرتراشی فرم دادن و کانتورینگ اندام است نه کاهش وزن.

زمان پروسه حدود 2 الی 4 ساعت در نظر گرفته می شود. با توجه به دشواری پروسه ، میزان چربی که باید استخراج شود و تغییرات لازم ، نوع بیهوشی انتخاب می گردد.

بسیاری از متخصصان برای انجام لیپوماتیک از تکنیک محلول تامیسنت بهره می گیرند. این محلول خونریزی حین پروسه را محدود کرده و احتمال بروز اسکار را کاهش می دهد.

برای شروع ، جراح محلول تامسینت را تزریق کرده و پس از آن برش کوچکی را برای قرارگیری کانولا در محل مورد نظر ، ایجاد می کند. کانولا زیر پوست و میان بافت های چربی قرار گرفته و جراح با حرکت دادن آن سلول های چربی را خارج می سازد. بعد از استخراج چربی مورد نیاز و تصفیه آن ها ، سلول های برای انتقال به سایر نقاط آماده هستند.

گاهی اوقات افراد برای تاثیر گذاری بهتر ، پروسه پیکرتراشی را با روندهای دیگر مانند فرایند تامی تاک ، به طور همزمان انجام می دهند.

تکنیک های پیکرتراشی

  • لاغری موضعی با دستگاه پال (Power-assisted liposculpture (PAL)) : در این تکنیک با استفاده از کانولای لرزشی چربی ها به سرعت و با سهولت شکسته شده و خارج می شوند.
  • لیپوماتیک با امواج اولتراسوند (Ultrasound-assisted liposculpture (UAL)): در این روش بافت های چربی با انری حاصل از امواج اولتراسوند ذوب شده و از بدن خارج می شوند.
  • لاغری موضعی با لیزر یا لیپولیز (Laser-assisted liposculpture) : با بهره گیری از تکنولوژی لیزر و امواج کم توان آن ، سلول های چربی آب شده و استخراج می شوند.

اتخاذ بهترین و مناسب ترین تکنیک پیکرتراشی به عوامل متعددی بستگی دارد. ناحیه هدف و میزان چربی که باید ساکشن شود از جمله این عوامل هستند. جراح می تواند شما را در این زمینه یاری دهد.

نواحی مورد هدف پروسه پیکرتراشی

لیپوماتیک که کانتورینگ بدن را به همراه دارد برای خارج ساختن چربی هایی از بدن انجام می شود که نسبت به ورزش و رژیم های غذایی مقاوم می باشند.

رایج ترین نقاط بدن که تحت پروسه پیکرتراشی قرار می گیرند عبارتند از :
  • ناحیه شکمی
  • کمر و پهلو
  • ران ها
  • بازوها
  • غبغب
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات