تزریق ژل + کلینیک زیبایی آذین

زمان مطالعه: 10 دقیقه

تزریق ژل یکی از محبوب ترین تزریقاتی می باشد که در کلینیک های زیبایی انجام می شود و موجب زیبایی و جوانسازی پوست افراد می گردد. برای اینکه به نتیجه مطلوبی از این پروسه برسید باید به یک کلینیک زیبایی معتبر و حرفه ای مراجعه کنید. کلینیک زیبایی آذین ، بهترین کلینیک زیبایی تهران ، بهترین انتخاب برای شماست.

 

تزریق ژل - کلینیک زیبایی آذین

 

ژل های حجم دهنده موادی هستند که اسید هیالورونیک که یکی از مواد طبیعی موجود در پوست انسان است را در ترکیب خود دارند. از این ژل ها برای موارد مختلفی همچون کاهش چین و چروک و حجم دادن گونه ، لب و غیره استفاده می شود.تزریق ژل های پر کننده به دو روش انجام می شوند : استفاده از سوزن یا کانولا. کانولا یک لوله صاف است که فیلر را زیر پوست ذخیره می کند و می تواند برای هر ناحیه از صورت استفاده شود ازجمله مجاری اشک ، گونه و خط فک یا لب ، انتخاب ژل پرکننده بستگی به ناحیه تزریق دارد.

انواع مختلف ژل :

ژل ها انواع و کاربرد متفاوتی دارند. به طور کلی ژل ها را می توان به سه دسته تقسیم کرد:

 • ژل های قابل جذب: این نوع ژل ها از مولکول های بدن هستند و می توانند روی پوست جذب شوند.
 • ژل های دیر جذب: این نوع ژل ها هیستوژنز را تحریک می کنند و یک تا پنج سال ماندگاری دارند. تزریق ژل هایی از این نوع به دلیل دیر جذب بودن باعث ایجاد گلوله در زیر پوست می شود.
 • ژل های غیر قابل جذب: این نوع ژل ها به هیچ وجه جذب پوست نمی شوند. ژل آکوامید غیرجذبی هستند. با گذشت زمان (حدود 3 تا 5 سال) تأثیر بیشتری خواهند داشت.

ژل های جوانسازی از نظر ترکیبات سازنده

 • ژل اسید هیالورونیک :

عملکرد اصلی این ماده جذب آب است که باعث افزایش حجم پوست می شود. بنابراین می تواند به عنوان یک مرطوب کننده داخلی پوست نیز در نظر گرفته شود. وقتی تزریق ژل اسید هیالورونیک انجام می شود ، آب را جذب و به بافت اطراف آبرسانی می کند.

 •  ژل کلاژن :

کلاژن یک ماده طبیعی حاوی پروتئین است که ساختار پوست را تقویت می کند. کلاژن اولین ماده پرکننده در جوانسازی پوست می باشد که تولید کلاژن را تحریک می کند و موجب رفع چین و چروک و خطوط ریز پوست می شود. بنابرین با تزریق ژل کلاژن ، جوانسازی پوست یک روند طبیعی را می تواند طی کند.

 • تزریق هیدروژل (گاما) :

پلیمر در آب با دمای کمی زیر دمای محیط حل می شود و در دمای بدن هیدروژل تشکیل می دهد.

نتایج به دست آمده از این روش جوانسازی

تزریق فیلرها به بیهوشی احتیاج نداشته و با استفاده از بی حس کننده موضعی قابل انجام است. این روش ساده شامل چند تزریق کوچک مستقیم در پوست بوده و بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد. نتیجه بلافاصله بعد از تزریق ژل قابل مشاهده بوده و نتایج مطلوب را می توان در طی یک دوره طولانی از طریق درمان های مکرر منظم حفظ کرد.

تزریق ژل در تهران در بهترین کلینیک زیبایی

 

کاربرد های ژل های جوانسازی

تزریق ژل یکی از پرکاربرد ترین روش های غیر تهاجمی است که دارای تاییده سازمان غذا و دارو آمریکا می باشد. این تزریق قادر به ازبین بردن چین و چروک هایی که بر اثر افزایش سن ، اشعه خورشید و غیره به وجود آمده اند می شود.

 • خط اخم و پیشانی را برطرف می کند.
 • خطوط اطراف چشم را ازبین می برد.
 • باعث اصلاح فرم چانه می شود.
 • جای خوش و آکنه را برطرف می کند.
 • گودی زیر چشم را درمان می کند.
 • پوست دست را جوان تر می کند.
 • تزریق ژل در مناطقی مانند لب ها و گونه ها موجب افزایش جذابیت افراد می شود.
 • موجب اصلاح حجم از دست رفته برخی از مناطق پوستی می شود.

انواع ژل از لحاظ ماندگاری

ژل دائمی: این دسته از فیلر توسط تعداد کمی از شرکت ها تولید شده و همه آن ها مورد تایید نمی باشند. به علت وجود عوارض جانبی مانند عفونت و تخلیه دشوار، ژل های دائمی توسط پزشک توصیه نمی شود.

ژل نیمه دائمی: این ژل ها در صورت تزریق مرتب به صورت نیمه دائمی تاثیر گذار بوده و تنها برای رفع فرورفتگی های عمیق و افتادگی شدید پوست استفاده می شود.

ژل موقت: تزریق ژل موقت بیشتر در لب ها، گونه و فرم دهی نقاط مختلف بدن کار برداشته و حاوی کلاژن، کلسیم و غیره می باشد.

کاندیدای تزریق کردن ژل

 • افرادی که چین و چرک های بر روی پوست دارند.
 • افرادی که به زیبایی و جذابیت اهمیت بسیاری می دهند.
 • افرادی که علاقه مند به حجیم شدن لب ها هستند.

تزریق ژل لب

لب ها تاثیر بسیار زیادی در زیبایی دارند و حجیم و خوش فرم بودن آن ها موجب دو چندان شدن زیبایی خواهد شد. در برخی از افراد ممکن است لب ها به طور مادرزادی نازک بوده و در برخی دیگر بر اثر کهولت و بالا رفتن سن، حجم خود را از دست داده باشند. تزریق ژل روشی است که با انجام آن می توان این مشکل را برطرف کرد. لازم به ذکر است که حجم دادن به لب ها تنها کاربرد تزریق این ماده به لب ها نبوده بلکه با انجام این روش می توان مشکلاتی همچون غیرقرینه بودن و برخی از بدشکلی لب ها را از بین برد.

 

تزریق ژل - کلینیک زیبایی آذین

تزریق ژل به بینی

در گذشته تنها راه برای از بین بردن ایرادات بینی جراحی بود که بسیاری از افراد به دلیل ترس از بیهوشی، تهاجمی و پرهزینه بودن این روش از انجام دادن آن خودداری می کردند. امروزه با تزریق ژل می توان برخی از عیوب موجود در بینی را رفع نمود، البته باید بگوییم که تزریق این ماده تاثیری در از بین بردن بدشکلی استخوان ها ندارد و تنها با پر کردن فرورفتگی ها می تواند موجب صاف و صیقلی و در مواردی سربالا شدن بینی می شود.

تزریق کردن ژل به زیر چشم

چشم ها درخشان ترین عضو چهره هستند و به همین دلیل تاثیر بسیار زیادی در شاداب و جوان به نظر رسیدن چهره به شمار می روند. زیر چشم افراد بنا به دلایلی همچون کاهش تولید الاستین و کلاژن ممکن است گود رفته و تیره شود، برای از بین بردن این مشکل می توان تزریق ژل به زیر چشم را انجام داد و به این ترتیب جلوه بیشتری به این عضو مهم بخشید.

تزریق فیلر به چانه

تزریق فیلر به چانه یکی از پر طرفدارترین روش های زاویه سازی فک در بسیاری از افراد می باشد. با این روش علاوه بر زاویه سازی فک می توان مشکلات عیوب غبغب را نیز اصلاح کرد.

تزریق فیلر به گونه ها

بهترین انتخاب برای برجسته کردن گونه و رفع فرورفتگی ان تزریق فیلر می باشد. بعد از انجام این روش بلافاصله بیمار می توان نتیجه بسیار مطلوب، از برجستگی گونه و استخوان خود را مشاهده کند.

سن مناسب برای تزریق فیلر

رده سنی 40 سال به بالا بیشترین طرفداران این نوع روش درمانی و زیبایی هستند. اما بسیاری از نوجوانان به منظور رفع نواقص، فرورفتگی و عدم تقارن و غیره می توانند برای تزریق به پزشک مراجعه کنند.

انتخاب بهترین کلینیک زیبایی تهران

برای اینکه در انتخاب بهترین کلینیک زیبایی درست عمل کرده و به این ترتیب احتمال بروز عارضه ناشی از انجام تزریق ژل در تهران را به حداقل رسانده و به نتایج رضایت بخش دست یابید، لازم است تا در رابطه با ویژگی های بهترین کلینیک زیبایی و جوانسازی پوست اطلاعاتی در دست داشته باشید که عبارتند از :

 1. دارای مجوز از وزارت بهداشت است.
 2. کادر درمانی آن را افرادی متخصص و کاربلد تشکیل می دهند.
 3. کارنامه درخشانی داشته و افراد از کیفیت خدمات ارائه شده رضایت دارند.
 4. به بهترین و بروزترین دستگاه های روز دنیا مجهز بوده و از بهترین مواد برای انجام روش های جوانسازی پوست بهره می گیرند.
 5. برخورد خوبی با مراجعان خود دارند و اطلاعات مورد نیاز را با حوصله در اختیار آن ها قرار می دهند.
 6. زمان کافی را برای صحبت با افراد صرف کرده و به دلیل داشتن وجدان کاری بالا، فارغ از مسائل مالی بهترین روش را برای فرد در نظر می گیرند.

در طول این مقاله نمونه کارهای فوق العاده ای از تزریق ژل در بهترین کلینیک زیبایی تهران ، کلینیک آذین ، قرار داده شده است تا شما نسبت به انتخای این مرکز برای انجام پروسه های زیبایی مدنظرتان شک و تردید نداشته باشید.

 

تزریق ژل - کلینیک زیبایی آذین

اقدامات قبل از تزریق ژل

 • تزریق کردن ژل روش بی خطری است و اگر به درستی انجام شود ، عوارضی را در پی نخواهد داشت اما بیماران باید دقت داشته باشند که در این روش از بی حسی موضعی استفاده می شود و اگر به دارویی حساسیت دارند باید به پزشک زیبایی بگویند .
 • در صورتی که بیماری خاصی دارید حتماً به دکتر تزریق ژل خود بگویید.
 • اگر زخمی چون تبخال یا زخم های دیگر در محل موردنظر دارید تا زمان بهبود زخم ناشی شده خودداری کنید.
 • مصرف داروهایی چون مترین ، ایبوپروفن ، مسکن و آسپرین حتماً 3 الی 4 روز قبل از تزریق قطع شود .
 • از مصرف ویتامین C و ویتامین E نیز حداقل 3 روز قبل از تزریق کردن ژل باید خودداری کنید.
 • مصرف هرگونه دخانیات و مشروبات الکلی نیز 3 روز قبل از این تزریق جوانسازی باید قطع شود .
 • حداقل 3 روز قبل از تزریق ژل از مصرف محصولات موضعی چون ترتینوئین ، رتینول ، اسیدگلیکولیک و هر نوع داروی ضد پیری دیگر خودداری کنید.

 

تزریق ژل - کلینیک زیبایی آذین

مزایای تزریق ژل

 • نتایج این تزریق پس از درمان بلافاصله قابل مشاهده است.
 • روشی غیرتهاجمی می باشد که به جراحی و بیهوشی نیازی ندارد.
 • دوره بهبودی بسیار کوتاهی دارد.
 • به مسکن احتیاجی ندارد.

مراقبت بعد از تزریق ژل

 • پس از درمان پدیدار شدن مقداری کبودی و تورم طبیعی است.
 • ممکن است در محل درمان مقداری قرمزی مشاهده شود که پس از مدتی برطرف می شود.
 • از انجام ورزش های سنگین در این دوران پرهیز کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید.
 • استفاده از حمام های داغ و سونا و جکوزی ممنوع می باشد.
 • آنتی بیوتیک و داروهایی که تجویز می شود را تا زمان گفته شده مصرف نمایید .
 • در صورتی که تزریق ژل لب انجام داده اید ، مدت زمان کوتاهی از خوردن چای و نوشیدنی های گرم پرهیز کنید.
 • تا 24 ساعت اول از شستن محلی که ژل تزریق شده است پرهیز کنید.
 • دو روز اول برای رفع کبودی و تورم از کمپرس یخ استفاده کنید.

 

تزریق ژل - کلینیک زیبایی آذین

دوره ریکاوری تزریق ژل

زیباجویان بعد از مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی و انجام پروسه ، سوالی که از دکتر می پرسند این است که تزریق ژل بعد از چند روز اثر می کند ؟ برای پاسخ به این پرسش چندین فاکتور در نظر گرفته می شود. برای اینکه اثرگذاری ژل بعد از تزریق ، مطلوب و سریع باشد ، لازم است در دوره ریکاوری رعایت مواردی را در نظر بگیرید. با توجه به اینکه ممکن است سرعت ریکاوری برای افراد ، یکسان نباشد اما به طور معمول انتظار می رود که با گذشت 24 الی 48 ساعت ، اثرات جانبی نمود یافته در موضع تزریق بهبود پیدا کنند. اصولا نقاهت بعد از تزریق کردن فیلر سخت و طولانی نمی باشد و ممکن است نهایتاً یک الی دو روز به مراقبت جدی نیاز باشد و بعد از آن فرد می تواند بدون مشکل به زندگی روزمره خود ادامه دهد.

درمورد فعالیت های بعد از تزریق کردن ژل می توان گفت حداکثر تا دو روز به انجام فعالیت های فیزیکی سنگین مشغول نشوید. بدین نحو به ژل تزریق شده کمک می کنید تا بهتر در محل تزریق قرارگیرد و سازگار شود. همچنین احتمال کبودی و تورم بیشتر را نیز به حداقل می رسانید. دردی که بعد از پروسه ممکن است نمود پیدا کند ، قابل تحمل و کنترل بوده اما ممکن است تا یک الی دو روز ادامه داشته باشد.با مصرف دارو مسکن می توانید درد ناشی شده را تسکین دهید.
در نهایت در پاسخ به این سوال که تزریق ژل بعد از چند روز اثر می کند باید بگوییم که تغییرات ایجاد شده بلافاصله بعد از تزریق قابل رویت خواهند بود اما چون ممکن است میزانی کبودی و ورم نمود پیدا کند 2 الی 3 روز باید صبر کنید تا این موارد برطرف شوند و به نتیجه اصلی برسید.

تزریق ژل چقدر ماندگار است ؟

حال که متوجه شدیم تزریق ژل بعد از چند روز اثر می کند ، می خواهیم راجع به ماندگاری نتیجه حاصل شده توضیحاتی ارائه دهیم. اول از همه باید بدانید که نتیجه فیلرهای تزریق شده دائمی نیست و برای اینکه آن را حفظ کنید بایستی به دفعات تحت این روند قرار بگیرید. اما این مشخصه می تواند یک مزیت به حساب آید. بدین نحو که اگر از نتیجه راضی نبودید میتوانید بدون مشکل به تخلیه آن بپردازید یا نتیجه را ترمیم کنید.
مدت زمان ماندگاری نتیجه به فاکتورهای زیر بستگی دارد :

 1. نوع ژل مورد استفاده
 2. ناحیه مورد نظر برای تزریق
 3. عمق ژل تزریق شده

اگر فیلر جوانسازی غلظت و تراکم بالایی داشته باشد و تزریق عمیق تری نیز به انجام رسیده باشد ، می توان انتظار داشت که نتیجه برای مدت بیشتری ماندگار باقی خواهد ماند. همچنین برای کسب نتیجه دلخواه بهتر است به بهترین دکتر تزریق ژل تهران در یک کلینیک زیبایی خوب مراجعه فرمایید.

هزینه تزریق ژل

با توجه به هدف بیمار از انجام این پروسه جوننسازی و محل درمان و نیز تجربه و تخصص پزشک معالج این هزینه متفاوت است. پس از انجام بررسی های لازم توسط بهترین دکتر تزریق ژل در تهران ، هزینه ربوطه مشخص و اعلام می گردد.

معرفی انواع برندهای ژل

انواع مختلفی از ژل ها وجود دارند که با توجه به هدف و ناحیه مورد نظر برای درمان می توان از آن ها استفاده نمود. از این رو قصد داریم در ادامه به معرفی معتبرترین ژل ها که در کلینیک های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد ، بپردازیم :

تئوسیال : از جمله ژل هایی است که بر پایه اسید هیالورونیک ساخته شده و دارای منشاء غیر حیوانی است. از این ژل برای حجم دهی به لب ها و همچنین درمان چین و چروک های عمیق و سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. برای تزریق این نوع ژل نیازی به تست نیست ؛ چرا که عوارض ناشی بعد از آن بسیار کم است.

ژوویدرم : شرکت Allergan کشور فرانسه یکی از معروف ترین شرکت ها در زمینه تولید محصولات جوانسازی پوست می باشد که ژل ژوویدرم را می توان از محصولات خوب این کمپانی دانست. Juvederm بر پایه اسید هیالورونیک بوده و برای بهبود چین و چروک های سطحی و عمیق صورت و همچنین حجم دهی به لب ها کاربرد دارد.

رووفیل : این محصول نیز بر پایه هیالورونیک اسید بوده و تولید کشور کره جنوبی می باشد. به دلیل فناوری های به کاربرده شده در این ژل ، نسبت به سایر ژل ها از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در از بین بردن خطوط مختلف صورت مورد استفاده قرار می گیرد.

پروفایلو : ژل Profhilo ساخت کمپانی IBSA کشور ایتالیا از اسید هیالورونیک خالص تشکیل شده و در مبارزه با عوارض پیری یک پیشرفت واقعی به شمار می آید. به دلیل ترکیبات موجود در این محصول بعد از تزریق ژل شاهد لیفت طبیعی و قوی در کل پوست خواهیم بود.

روولکس : یکی از ماندگارترین ژل ها برای افزایش حجم و فردم دهی به لب ها بوده و معمولا بین 12 الی 18 ماه دوام دارد.

از دیگر برندهای معروف برای تزریق ژل به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 • آلیاکسین
 • استایلج
 • رستیلن
 • الانسه
 • بلترو
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات