جوانسازی

زمان مطالعه: 7 دقیقه

جوانسازی پوست و چهره روش های بسیاری زیاد دارد، به قدری تنوع در روش های جوانسازي زیاد است که در اکثریت مواقع متقاضیان نمی توانند به خوبی تصمیم بگیرند که کدام روش مناسب تر است. کرم های موضعی، ماسک های خانگی، روش های تهاجمی مثل جراحی لیفت صورت و روش های کم تهاجی مانند تزریق ژل ، تزریق چربی و غیره راه کارهایی برای رفع چین و چروک ها و دیگر مشکلات پوست هستند. داشتن پوستی شفاف تاثیر شگرفی در افزایش زیبایی چهره دارد به همین دلیل است که اکثریت افراد مخصوصاً بانوان به دنبال روش هایی برای رفع مشکلات پوست چهره هستند . کلینیک زیبایی آذین ، ارائه دهنده کلیه خدمات جوانسازی است و با اطمینان کامل می توانید به آن جا مراجعه نمایید.

جوانسازی

درباره جوانسازی

در اصل جوانسازي شامل روش هایی است که منجربه افزایش اعتماد به نفس فرد و در نتیجه بهبود کیفیت زندگی فرد می شود. هیچ فردی نمی تواند تاثیر مثبت زیبایی بر روحیه و اعتماد به نفس افراد را انکار کند به همین دلیل روز به روز ، روش های بهتر و مناسب تری برای جوانسازي ابداع می شود . جوانسازی پوست یا چهره شامل رفع تمامی مشکلات مانند افتادگی پوست ، حجم دهی گونه ، حجم دهی لب ، برطرف کردن خط خنده و غیره با روش های تهاجمی ، کم تهاجمی یا غیر تهاجمی می باشد .

بهترین روش جوانسازی

با توجه به گسترده بودن مبحث جوانسازي و روش های آن ، اکثریت متقاضیان دچار سردرگمی می شوند ونمی دانند که کدام روش برای رفع مشکل شان مناسب تر است . بهترین راه برای اینکه مطلع شوید روش مناسب با توجه به پوست تان چه روشی است ، مراجعه به یک کلینیک تخصصی پزشکی می باشد . صحبت و مشورت با فردی که در زمینه جوانسازي تخصص دارد ، بهترین کمک برای انتخاب روش مناسب جوانسازي می باشد . روش مناسب جوانسازي پوست با توجه به نوع مشکل بیمار و خواسته او تعیین می شود به همین دلیل با مراجعه به یک کلینیک زیبایی و پس از بررسی پوست بیمار و عیوب آن ، مشخص می شود که چه روشی مناسب تر است و نتیجه ایده آل تری دارد .

عملکرد پروسه های جوانسازی

می توانیم فرایند های جوانسازی پوست را با توجه به اهداف آن ها در دو گروه قرار دهیم. در گروه اول پروسه هایی جای می گیرند که هدف اصلی آن ها برداشتن لایه های آسیب دیده و سلول های مرده است. مانند روندهای اسکراب و لایه برداری ، میکرودرم آبریژن و میکرونیدلینگ. ضمن انجام هر یک از این فرایندها ، سطحی ترین لایه سلول های پوستی تخریب شده و پوست جهت ترمیم و احیا تحریک می شود و در نتیجه پوستی مقاوم تر و سالم تر از قبل بوجود می آید.
گروه دوم از فرایندهای جوانسازی ، نسبت به گروه نخست ، کمی از تهاجم بیشتری برخوردار هستند. تزریقات زیبایی ضد پیری که حجم دهی و برجسته کردن برخی اجزای صورت و همچنین پر کردن چروک های عمیق پوستی را در دستور کار دارند ، در این گروه قرار می گیرند. تزریق چربی ، تزریق بوتاکس و تزریق فیلر از پرطرفدارترین روندهای کم تهاجم جوانسازی هستند.

 

 

افراد مناسب جوانسازی

افزایش زیبایی چهره مختص قشرخاص یا جنسیت خاصی نمی باشد به همین دلیل هم مردان و هم بانوان در صورت نیاز می توانند یکی از روش هاي جوانسازي را برای افزایش زیبایی چهره و رفع عیوب پوست انتخاب کنند .

روش های جوانسازي محدود به سن خاصی نمی باشد به طور مثال نمی توانیم بگوییم تنها افرادی که پا در میانسالی گذاشته اند باید اقدام به جوانسازی نمایند زیرا روش های جوانسازی به قدری تنوع دارند که هر فردی در هر سنی ، می تواند برای مشکل پوست خود یک روش درمان مناسب پیدا کند.

پروسه های جوانسازی کدام مشکلات پوستی را برطرف می سازند؟

دامنه گسترده ای از ایرادات و مشکلات پوستی تحت روندهای جوانسازی حل شدنی هستند. منتها باید دقت فرمایید که شرایط پوستی هر فرد مراجعه کننده یونیک و منحصر به فرد می باشد و امکان دارد هم عوامل ارثی و هم عوامل محیطی بر روی پیری پوست او اثر گذاشته باشند. تکنیک های جوانسازی بسیار هستند که فرد پس از مراجعه به کلینیک زیبایی و مشاوره با متخصصان حاذق آن جا ، روند مناسب خود را بر می گزیند. رویکردهای جوانسازی پوست به طور کلی می توانند این دست از مشکلات را رفع نمایند :

چروک های استاتیک : این گونه از چین و چروک ها ، حتی زمانی که عضلات صورت در حالت استراحت هستند نیز قابل مشاهده اند.

چروک های دینامیک یا پویا : چروک های دینامیک در حقیقت خطوط حالت هستند. چروک های دینامیک زمانی که پوست در حالت نرمال به سر می برد ، به صورت چین دیده می شوند و با حرکت عضلات صورت ، حالت عمیق تری پیدا می کنند.

پیگمنتیشن یا لکه های پوستی : کک و مک ، آفتاب سوختگی و سایر لکه های تیره پوستی که عموماً به سبب قرار گیری مستقیم در معرض اشعه های خورشید نمایان می شوند.

اسکارها : به موجب آکنه یا آسیب دیدن بافت پوست ممکن است اسکار پوستی تشکیل شود.

از دست رفتن قوام پوست : تضعیف ساختار پیوندی و نگهدارنده پوست (فیبرهای کلاژن و الاستین) که نتیجه آن کاهش استحکام پوستی یا ایجاد سلولیت است.

کدر شدن پوست : پوست هایی که به سبب انباشته شدن لایه هایی از سلول های مرده پوست ، درخشانی خود را از دست داده است.

جوانسازی

انواع روش های جوانسازی

برای جوانسازی پوست ، روش های مختلفی وجود دارد که تشخیص و انتخاب اینکه کدام روش برای شما مناسب است به پوست و صلاحدید پزشک بستگی دارد. روش های جوانسازی عبارتند از:

 • تزریق فیلر
 • تزریق چربی
 • تزریق بوتاکس
 • میکرونیدلینگ
 • مزوتراپی
 • هایفوتراپی
 • میکرودرم ابریژن
 • جوانسازی با نخ
 • جوانسازی با دستگاه RF و غیره.

هر کدام از روش های ذکر شده مزایای خاص خود را دارند و به رفع یک مشکل خاص کمک می کنند. در ادامه به اختصار به توضیح هر یک از این روش ها خواهیم پرداخت:

جوانسازی

تزریق فیلر

فیلرها همان ژل ها هستند که نوعی ماده پر کننده می باشند. ژل ها یکی از پر کاربرد ترین روش های جوانسازیست و معمولا در حجم دهی نواحی مختلف صورت مانند گونه یا چانه مورد استفاده قرار می گیرد. ژل ها علاوه بر حجم دهی، پر کننده نیز هستند و حتی به زیبا و جوانسازی پوست دست نیز کمک خواهند کرد. ژل ها از لحاظ میزان ماندگاری به سه دسته ژل های قابل جذب، ژل های دیر جذب و ژل های غیر قابل جذب تقسیم شده اند. این پر کننده ها بر اساس جنسشان نیز به چهار دسته تقسیم شده اند:

 • ژل های هیالورونیک اسید که سازگار ترین ژل با بدن است، چرا که این ماده به طور طبیعی در بدن وجود دارد.
 • ژل های هیدروکسی آپاتیت که ماندگاری آنها حدود دو سال یا بیشتر است.
 • ژل های پلی اکریل آمید که ماندگاری حدود 2 تا 3 سال است.
 • و پرکننده های PMMA که بیشتر برای چین و چروک های عمیق مورد استفاده قرار می گیرند و ماندگاری آنها بین 5 تا 8 سال می باشد.

 

جوانسازی

تزریق چربی

یکی دیگر از روش های جوانسازی تزریق چربی است. در این روش چربی تزریق شده از بدن خود فرد گرفته می شود، به همین دلیل کاملا با بدن سازگار است و هیچگونه عوارضی برای فرد نخواهد داشت. تزریق چربی به منظور افزایش حجم نواحی مختلف صورت و دست ها به کار برده می شود. همچنین گاهی موجب سفت و کشیده شدن پوست می شوند که در نهایت موجب شادابی و جوان تر به نظر رسیدن پوست خواهد شد.

جوانسازی

تزریق بوتاکس

بوتاکس یکی از پر طرفدار ترین روش های جوانسازی پوست است و منجر به برطرف شدن و از بین رفتن چین و چروک صورت خواهد شد. در واقع بوتاکس ساخته شده از سم بوتولینوم و موجب فلج شدن عضلات ناحیه مورد درمان خواهد شد. این روش کاملا بی خطر است و هیچگونه عوارضی برای فرد در پی نخواهد داشت.  طول اثر تزریق بوتاکس از یک تا ده روز می باشد و به تدریج نتایج قابل مشاهده خواهد بود.

میکرونیدلینگ

میکرونیدلینگ تکنیکی است که به کمک سوزن های بسیار باریک صد ها حفره به روی پوست ایجاد خواهد کرد. به وجود آمدن این حفره ها به روی پوست شرایط را برای جذب سرم های مخصوص به قشای پوست را فراهم می سازد و نتایج مطلوب تری کسب خواهد شد. همچنین با ایجاد این حفره ها به تولید کلاژن یا الاستین در پوست کمک خواهد شد و در نهایت منجر به جوانسازی پوست می شود.

مزوتراپی

در این روش انواع ویتامین ها، مواد معدنی، مواد مغذی، کوآنزیم ها و غیره از طریق سرنگ های بسیار ریز به سطح پوست تزریق می شوند و علاوه بر جونسازی پوست ، از ریزش مو جلوگیری می کنند. همچنین کمبود ویتامین های بدن را برطرف کرده و به تنظیم نقص هورمون های پوست خواهد پرداخت. در واقع به جای اینکه دارو های مورد نیاز خورده شوند، مستقیما به پوست تزریق خواهند شد.

هایفوتراپی

هایفوتراپی به منظور لیفت و سفت کردن پوست صورت و گردن به کار برده می شود. این روش کاملا ایمن و بدون درد بوده و ازافتادگی پوست جلوگیری خواهد کرد.

میکرودرم ابریژن

میکرودرم شیوه ای غیر شیمیایی و غیر تهاجمی می باشد که طی آن با استفاده از اسپری میکرو کریستال لایه خشک بیرونی و سلول های مرده پوست را از بین می برد و لایه ای جدید جایگزین لایه قبلی خواهد شد.

جوانسازی

جوانسازی با نخ

لیفت پوست صورت با نخ به عنوان یک فرایند کم تهاجم جوانسازی در نظر گرفته می شود که مقصود از انجام آن درمان افتادگی های پوست و سفت کردن آن می باشد تا در نتیجه فرد به یک ظاهر جوان دست یابد. در این متد نخ به بافت زیر جلدی وارد شده و از آن طریق پوست کشیده می شود. مزیت دیگر جوانسازی با نخ این است که این روند محرک عمل تولید کلاژن است.

جوانسازی با دستگاه آر اف

یکی از جدیدترین متدهای جوانسازی ، جوانسازی پوست با دستگاه آر اف می باشد. در فرایند آر اف فرکشنال به کمک انرژی حاصل از فرکانس های رادیویی دمای بافت پوست بالا رفته که این امر موجب ترمیم بافت ها شده و در نتیجه آن فرایند ساخت کلاژن و الاستین پوست فعال می شود و به مرور پوست جوانی خود را بدست می آورد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات