پرسش و پاسخ کاشت مو

زمان مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب

پرسش و پاسخ کاشت مو

پرسش و پاسخ کاشت مو : در این مقاله سعی شده است تا رایج ترین سوالات متقاضیان کاشت مو پاسخ داده شود تا به صورت جامع در اختیار متقاضیان عزیز قرار گیرد .

سوال اول : چرا کاشت مو بهترین روش برای درمان طاسی سر است ؟

پاسخ : به دلیل اینکه برای کاشت مو از موی طبیعی استفاده می شود به مراقبت خاصی نیاز ندارد و موهای کاشته شده را می توان به شکل دلخواه حالت داد ، همچنین کاشت مو تنها روشی است که نتیجه دائمی دارد .

سوال دوم : نتایج حاصل از کاشت مو چه زمانی قابل مشاهده است ؟

پاسخ : بعد از کاشت مو فولیکول های مو یک دوره زمانی را باید پشت سر بگذارند به همین دلیل نتیجه کامل پس از گذشت 3 الی 4 ماه قابل مشاهده است و بعد از گذشت 1 سال نتیجه نهایی کاشت مو و تاثیر آن بر روی چهره را می توانید به خوبی مشاهده کنید .

سوال سوم : بهترین سن برای کاشت مو چه سنی است ؟

پاسخ : افرادی که بالای 24 سال سن دارند کاندیدای مناسب تری برای کاشت مو هستند ولی کاشت مو محدودیت سنی خاصی ندارد .

پرسش و پاسخ کاشت مو

سوال چهارم : آیا کاشت مو دردناک است ؟

پاسخ : کاشت مو هم به صورت تهاجمی و هم به صورت غیرتهاجمی انجام می شود بنابراین میزان درد بستگی به روش کاشت مو دارد ، ولی به طور معمول بیماران درد شدیدی ندارند و در حین کاشتن مو نیز کمترین درد را حس می کنند .

در دوره نقاهت نیز برای تسکین درد می توانید از مسکن های تجویز شده استفاده کنید.

سوال پنجم : چند جلسه برای کاشت مو نیاز است ؟

پاسخ : تعداد جلسات مورد نیاز بستگی به میزان طاسی ، نوع مو و غیره دارد به همین دلیل نمی توان اعلام کرد کاشت مو در تمامی افراد نیاز به 3 جلسه دارد، به همین دلیل پس از معاینه ، می توانید از پزشک متخصص تعداد جلسات مورد نیاز را جویا شود .

به طور معمول در همان جلسه اول افراد بسیار زیادی از نتیجه کاشت مو راضی هستند.

سوال ششم : هزینه کاشت مو چقدر است ؟

پاسخ : هزینه کاشت مو را نمی توان به طور دقیق اعلام کرد زیرا تعیین هزینه بستگی به فاکتورهای متفاوتی دارد .

دستمزد پزشک متخصص ، هزینه های کلینیک یا بیمارستان ، تعداد مو مورد نیاز ، روش کاشت مو و غیره از عوامل تعیین کننده هزینه است .

 

پرسش و پاسخ کاشت مو

 

سوال هفتم : لزوم انتخاب بهترین کلینیک زیبایی کاشت مو چیست؟

امروزه کلینیک های زیبایی بسیاری در سرتاسر پایتخت وجود دارند که به ارائه خدمات کاشت مو به متقاضیان می پردازند. همه کلینیک هایی که در این زمینه وجود دارند از تکنیک های صحیح، ابزارهای استریل و دستگاه های نوین و مجهز برای انجام کاشت مو بهره نگرفته و همین امر موجب می شود تا نه تنها بهترین نتایج برای افراد حاصل نشود بلکه عوارضی نیز در آن ها ایجاد شود که در برخی موارد قابل جبران نباشد.

سوال هشتم : ویژگی های بهترین کلینیک زیبایی چیست؟

با توجه به مطالبی که در فوق گفتیم افراد باید در انتخاب کلینیک زیبایی خود زمان و دقت لازم را صرف نمایند. از جمله مواردی که در انتخاب کلینیک باید مورد توجه قرار گیرد عبارتنداز:

  1. به بهترین پزشکان متخصص مجهز می باشد؛ پزشکان کلینیک مورد نظر کاملاً بر تکنیک های کاشت مو اشراف داشته و وجدان کاری بالایی دارند.
  2. کادر درمانی کلینیک با مراجعان خود برخورد بسیار خوبی داشته و با صبوری زیادی که دارند به سوالات مراجعان خود به دقت پاسخ می دهند.
  3. در کلینیک مورد نظر از بهترین برند مواد، نوین ترین دستگاه های روز دنیا و پیشرفته ترین ابزار بهره گرفته می شود.
  4. محیط کلینیک کاملاً تمیز و آرام بوده و دستگاه ها به طور مداوم ضدعفونی می شوند.
  5. کلینیک از وزارت بهداشت دارای مجوز می باشد و غیره.

 

 

سوال نهم : مراقبت های بعد از کاشت مو چیست؟

رعایت نکاتی و دستورالعمل هایی که در اصطلاح به آن مراقبت های بعد از کاشت مو گفته می شود تاثیر بسزایی در مطلوب بودن نتایج به دست آمده از این روش دارد. این نکات عبارتنداز:

  1. احتمال بروز مقداری درد در ناحیه پشت سر کاملاً طبیعی و موقتی بوده و بعد از چند روز برطرف خواهد شد. پزشک مسکن هایی را برای تان تجویز می کند که با مصرف آن ها می توانید درد خود را تا حد زیادی تسکین دهید.
  2. آنتی بیوتیک هایی که پزشک برای تان تجویز کرده است را طبق دستور مصرف نمایید.
  3. در انتهای عمل و به منظور محافظت از موهای کاشته شده بر روی سر پانسمانی قرار داده می شود که باید از آن به خصوص شب ها بسیار مراقبت نمایید.
  4. بهتر است افراد طی شب های ابتدایی به صورت نیمه نشسته یا 45 درجه بخوابند با این کار فشار لنفاتیک و وریدی در سر و گردن کم شده و از تشدید ورم موجود در پیشانی پیشگیری می شود.
  5. هرروز پانسمان را تعویض نموده و موهای خود را با شامپوهای مخصوص که فاقد مواد شیمیایی هستند بشویید و غیره.
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات