هایفوتراپی + کلینیک زیبایی آذین 💆🏻‍♀️

زمان مطالعه: 6 دقیقه

داشتن چهره ای زیبا و آراسته از خواسته های هر فردی است ولی در برخی سنین و با افزایش سن ، پوست صورت دچار تغییراتی می شود که از زیبایی چهره می کاهد. هایفوتراپی یکی از روش های جوانسازی پوست است که بدون جراحی انجام می شود و در اصل روشی غیر تهاجمی است. کلینیک زیبایی آذین ، بهترین مرکز تخصصی پزشکی و زیبایی در تهران ، با داشتن کادری مجرب و توانمند می تواند به شما در راه رسیدن به چهره زیبا کمک شایانی کند.

هایفوتراپی - کلینیک زیبایی آذین

با انجام این پروسه جوانسازی می توانید شادابی و جوانی را به پوست خود بازگردانید ، در اصل هایفو با لیفت پوست موجب شادابی و جوانسازی پوست می شود. از مزیت های این فرایند می توانید به مشاهده نتایج ، بالافاصله پس از اتمام جلسه درمانی اشاره کنیم. بالافاصله پس از انجام هایفوتراپی می توانید تغییرات را بر روی صورت مشاهده کنید ولی برای مشاهده نتیجه نهایی نیاز است کمی صبور باشید. برای مشاهده نتیجه کامل 2 تا 6 ماه زمان نیاز است و در طول این مدت اثر هایفو به تدریج نمایان می شود.

فهرست مطالب

ماندگاری هایفوتراپی

در اکثر موارد ، هایفوتراپی نتیجه ماندگار دارد ولی برخی از بیماران با توجه به شرایط پوستی شان نیاز به انجام مجدد آن دارد. جلسات مورد نیاز برای این پروسه را نمی توان به طور دقیق اعلام کرد زیرا نوع پوست بیمار و مشکلی که باید برطرف شود در تعیین جلسات تاثیرگذار هستند. بعضی افراد با انجام یک بار هایفو نتیجه ایده آل خود را کسب می کنند ولی برخی از افراد بعد از 6 ماه و تکرارهای مجدد پروسه به نتیجه دلخواه خود دست می یابند.

کاربردهای هایفوتراپی

 • برطرف کردن خطوط پوست و رفع چین و چروک
 • لیفت پوست ، گونه و ابرو
 • برطرف کردن پف زیر چشم و خطوط دور چشم
 • بهبود گودی زیر چشم
 • برطرف کردن خطوط لبخند

هایفوتراپی - کلینیک زیبایی آذین

مزایای هایفوتراپی

 • روشی کاملاً ایمن است و فرد هیچ گونه آسیبی نمی بیند.
 • نتایج حاصل از آن ماندگار است و پس از کسب نتیجه ایده آل دیگر نیازی به انجام هایفوتراپی نمی باشد.
 • نیازی به بی حسی یا بی هوشی ندارد زیرا روشی بدون درد است.
 • دوره نقاهت دشواری ندارد و فرد بالافاصله پس از انجام هایفو می تواند فعالیت های خود را شروع کند.

دلیل ایمن بودن این پروسه جوانسازی پوست استفاده از دستگاهی است که با استفاده از امواج اولتراسوند منجربه رفع مشکلات پوست می شود. نحوه کارکرد دستگاه هایفوتراپی به این صورت است که در نقطه و عمق مورد نظر متمرکز می شود و با ایجاد گرما در ناحیه مورد نظر کلاژن های قدیمی پوست را از بین می برد و موجب تحریک و بازسازی کلاژن پوست می شود.

کاندیدای مناسب

اغلب روش های جوانسازی پوست قابل انجام برای تمام گروه های سنی هستند که روش هایفوتراپی از این قاعده مستثنی نیست. با این حال می توان گفت که این روش برای افرادی که بالای 30 سال سن داشته ، مایل به کاهش وزن خود بوده ولی از شل شدن پوست خود هراس دارند مناسب تر است. کاندیدای مناسب توسط پزشک باید مشخص گردد. شما تحت نظر متخصصان کلینیک آذین ، بهترین کلینیک پزشکی و زیبایی در تهران ، به نتایج عالی دست پیدا می کنید.

نحوه انجام هایفوتراپی

در ابتدا باید گفت که برای انجام روش هایفوتراپی لزومی به بی حس کردن فرد نیست ؛ زیرا این روش با درد و ناراحتی برای فرد همراه نمی باشد. برای انجام این پروسه زیبایی ابتدا لازم است تا پوست فرد به طور کامل تمیز شده و عاری از هرگونه مواد آرایشی و آلاینده ها باشد، به همین منظور ابتدا پزشک اقدام به تمیز کردن پوست نموده و سپس ژل مخصوص امواج فرو صوت را بر روی پوست بیمار می مالد. بعد از اینکه ژل بر روی پوست مالیده شد، فرد برای انجام این روش از جوانسازی پوست در کلینیک زیبایی تهران ، بر روی تخت دراز می کشد و پزشک به منظور منتقل کردن انرژی مافوق صوت به زیر پوست، دسته دستگاه را در جهات خاص بر روی پوست حرکت می دهد. تکمیل این روش درمانی حدوداً نیازمند 60 تا 90 دقیقه زمان بوده و در برخی موارد که وسعت ناحیه مورد نظر کم باشد فقط 30 دقیقه زمان برای انجام آن لازم است.

 

هایفوتراپی - کلینیک زیبایی آذین

 

موارد منع انجام هایفوتراپی

انجام این روش جوانسازی پوست برای افراد زیر به هیچ عنوان توصیه نشده و ممنوع است:

 • خانم های باردار
 • اشخاص مبتلا به دیابت
 • افراد مبتلا به صرع
 • بیمارانی که در بدن خود پروتزهای فلزی دارند.

نتایج هایفوتراپی

نتیجه این پروسه زیبایی به طور کلی به دو دسته زیر تقسیم می شود :

 1. تدریجی و تاخیری: نتایج مورد نظر پس از گذشت حدوداً 6 ماه تکمیل شده و تا 3 ماه پس از انجام آن ادامه خواهد داشت.
 2. سریع الاثر: چنانچه نتایج ناشی از انجام این روش سریعاً خود را نشان داده و ملموس باشد به آن نتایج سریع الاثر اطلاق می شود.

به دلیل اینکه روند کلاژن سازی به ویژگی های بدن هر فرد بستگی داشته و از فردی به فرد دیگر متفاوت می باشد بنابراین نمی توان زمان دقیقی را برای مشخص شدن نتایج هایفوتراپی تعیین کرد.

توضیحاتی در خصوص هایفوتراپی از سوی متخصصین کلینیک آذین ، بهترین کلینیک زیبایی و پزشکی در تهران :

 

 

عوارض هایفوتراپی

به دلیل ایمن بودن این روش و عدم نیاز انجام آن به اقدامات تهاجمی همچون ایجاد برش، هایفوتراپی عارضه خاصی را برای اشخاص به دنبال نخواهد داشت. قرمزی، التهاب و تورم عوارضی هستند که ممکن است به طور موقتی بعد از انجام این روش در فرد بروز کنند که سریعاً از بین رفته و برطرف خواهند شد.

 

هایفوتراپی - کلینیک زیبایی آذین

 

مراقبت های بعد از هایفوتراپی

رعایت نکات مراقبتی باعث می شود تا نتیجه تحت تاثیر قرار نگیرد و بیمار بهترین نتیجه را از هایفوتراپی کسب نمایید.

 • در صورتی که پس از هایفو سوالی برایتان پیش آمد ، حتماً از پزشک متخصص خود سوال کنید و به صورت خودسرانه هر کاری را انجام ندهید.
 • ژل مخصوصی حین هایفو بر روی پوست مالیده می شود که پس از اتمام هایفو ، تمام ژل را از سطح پوست پاک نمایید.
 • تورم و کبودی پس از هایفو تا دو الی 3 هفته طبیعی است و جای هیچ گونه نگرانی ندارد.
 • برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • پس از جوانسازی پوست با هایفو ، استفاده از لوازم آرایشی و کرم مانعی ندارد.
 • داروها و کرم هایی که برایتان تجویز شده است را به طور مرتب مصرف نمایید.
 • 24 ساعت بعد از تزریق هایفو از استحمام خودداری کنید.
 • از آب سرد برای شستن صورت استفاده کنید زیرا ممکن است آب گرم منجربه تشدید التهاب چهره شود.
 • بهتر است تا مدت زمان کوتاهی از قرار گرفتن در تابش مستقیم نور خورشید پرهیز کنید. ولی در صورت قرار گرفتن در معرض نور خورشید حتماً از کلاه و کرم ضد آفتاب استفاده کنید.

هزینه هایفوتراپی در تهران

هزینه هايفوتراپي با توجه به مشکل پوست ، تعداد جلسات و دستمزد دکتر زیبایی تعیین می شود. بنابراین بهتر است به کلینیک مورد نظر همچون کلینیک زیبایی آذین که بهترین کلینیک زیبایی در شهر تهران بوده ، مراجعه نموده و بعد از معاینه توسط پزشک مورد نظر هزینه پروسه برای شما تعیین گردد.

چند جلسه برای هایفوتراپی پوست کافی است ؟

در حالت کلی تا زمانی که به نتیجه دلخواه دست پیدا کنید ، می توانید به تعداد جلسات درمانی ادامه دهید. بنابراین باید گفت میزان شل پوست و اهداف شما تعداد جلسات مورد نیاز را مشخص می کند. حدود 20 درصد از نتیجه درمان بلافاصله بعد از هایفوتراپی قابل مشاهده خواهد بود اما برای دیدن نتیجه نهایی به 3 الی 6 ماه زمان نیاز دارید. از مهم ترین مزایای این پروسه جوانسازی پوست به نفوذ پذیری به عمیق ترین لایه پوستی می توان اشاره نمود. سطح پوست و لایه ایپدرم در این روش مورد آسیب قرار نمی گیرد از این رو هیچ برش یا جراحتی روی پوست مشاهده نمی شود. بعد از درمان محدودیت خاصی وجود نداشته و می توانید فعالیت های روزانه خود را داشته باشید.

آیا هایفوتراپی می تواند برای جراحی زیبایی صورت جایگزین مناسبی باشد ؟

این روش زیبایی دقیقا بر روی همان لایه عمقی پوست که در جراحی زیبایی صورت مورد حمله قرار می گیرد ، تاثیر می گذارد. با این حال هایفوتراپی را نمی توان جایگزین روش های جراحی لیفتینگ که با روش سنتی سیلوئت انجام می شود ، دانست. این پروسه برای افرادی که تمایلی به انجام روش های تهاجمی و جراحی ندارند و یا افرادی که می خواهند آثار و ماندگاری نتایج حاصل از عمل لیفتینگ را افزایش دهند ، مناسب می باشد. از دیگر تفاوت این دو روش می توان به میزان هزینه و مدت زمان ریکاوری بعد از درمان اشاره نمود. هایفو نسبت به جراحی از هزینه کمتری برخوردار بوده و نیاز به دوره نقاهت و مراقبت های خاصی ندارد.

ایا بعد از تزریق ژل می توان هایفو انجام دهیم ؟

امواج حاصل از هایفو موجب خرد شدن ژل و یا چربی تزریق شده به پوست می شود و اثرات آن از بین می برد به همین دلیل لازم است پیش از تزریق فیلر ، هایفوتراپی انجام دهید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات