جراحی بینی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

فهرست مطالب

جراحی بینی

جراحی بینی یا رینوپلاستی برای تمام افراد شناخته شده است زیرا محبوب ترین جراحی زیبایی است و متقاضیان بسیاری دارد.

بینی یکی از اجزای مهم صورت است که در زیبایی چهره نقش دارد و وجود کوچک ترین اختلالی در ظاهر بینی باعث می شود تا زیبایی فرد نیز تحت تاثیر قرار گیرد.

بسیاری از افراد فکر می کنند که رینوپلاستی به تنهایی منجربه افزایش زیبایی صورت می شود ولی هر یک از اجزای چهره به اندازه خودشان در زیبایی چهره سهیم هستند و جراحی زیبایی بینی به تنهایی نمی تواند منجربه افزایش زیبایی شود.

اگر علاوه بر مشکلات ظاهری بینی به مشکلات مرتبط با پلک و چانه نیز دچار هستید، علاوه بر جراحی رینوپلاستی به بلفاروپلاستی و جراحی چانه نیز نیاز دارید.

در نتیجه بیماران باید نسبت به جراحی زیبایی بینی دید واقع گرایانه داشته باشند.

 

جراحی بینی

 

نکاتی درباره رینوپلاستی

رینوپلاستی جراحی محبوبی است ولی برخی از افراد ، نتیجه دلخواه خود را کسب نمی کنند و مجبور به انجام مجدد جراحی بینی می شوند.

رینوپلاستی در هر بار جراحی مجدد، سخت  تر می شود به همین دلیل در همان ابتدا یک جراح بینی ماهر را انتخاب نمایید تا بهترین نتیجه را کسب کنید و اقدامی در زمینه جراحی بینی ترمیمی انجام ندهید.

نتیجه جراحی زیبایی بینی

عوامل بسیاری چون میزان تبحر جراح بینی ، نوع ساختار بینی ، مشکل بینی ، میزان ضخامت پوست بینی و غیره بستگی دارد به همین دلیل نتیجه به عوامل بسیاری بستگی دارد.

مهم ترین عامل برای کسب نتیجه ایده آل ، میزان تبحر جراح بینی است .

اگر جراح بینی مهارت بالایی داشته باشد و از بهترین تکنیک استفاده کند ، نتیجه قطعاً رضایتمند خواهد بود.

بنابراین بیماران در مرحله اول باید یک جراح بینی متخصص را انتخاب نمایند.

در مرحله دوم با جراح بینی مشورت نمایید تا درک درستی از نتیجه رینوپلاستی داشته باشید.

در مرحله سوم نیز تمام اقدامات قبل از جراحی بینی و مراقبت های بعد از رینوپلاستی را به خوبی رعایت کنید تا در نهایت بینی ، فرم زیبایی داشته باشد.

عمل جراحی بینی گوشتی

بینی هایی که دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف می باشند در دسته بینی های گوشتی قرار می گیرند ، بینی های گوشتی به دوسته تقسیم می شوند :

  1. دسته اول ، شامل بینی هایی می باشد که مقدار چربی پوست آن ها بسیار زیاد است.
  2. بینی هایی که ضخامت پوست آن ها به علت وجود چربی در پوست نیست بلکه به دلیل بافت پوست می باشد در دسته دوم قرار می گیرند.

میزان موفقیت پس از جراحي بینی گوشتی ، در بینی های گوشتی دسته اول بیشتر می باشد.

جراحان بینی ، برای انجام جراحي بینی های گوشتی از هر دو روش باز و بسته استفاده می کنند.

جراحی بینی استخوانی با عمل جراحی بینی گوشتی بسیار متفاوت است و جراحان بینی از تکنیک های مختلف در این دو جراحی استفاده می کنند.

در عمل جراحی بینی گوشتی ، جراح بینی اقدام به کوچک کردن پره های بینی و باریک کردن قسمت پایینی بینی می کند ، در گذشته جراحان بینی ، غضروف های بینی گوشتی را نیز سوهان می کشیدند که این موضوع باعث ضعیف تر شدن غضروف بینی می شد و هم چنین درصد بازگشت پذیری بینی گوشتی را پس از جراحي بینی  بالا می برد اما امروزه جراحان بینی ، از تکنیک های جدیدی برای انجام جراحي بینی گوشتی استفاده می کنند که درصد بازگشت پذیری این بینی ها را به صفر رسانده است حتی در بغصی مواقع جراح بینی ، اقدام به تقویت غضروف بینی می کند.

جراحـی بینی استخوانی

ویژگی بینی های استخوانی داشتن غضروف محکم ، پوست نازک و برآمدگی می باشد. افرادی که دارای بینی استخوانی می باشند گزینه خوبی برای انجام جراحي بینی به شکل فانتزی و نیمه فانتزی هستند.

جراحی بینی استخوانی ، نسبت به جراحی بینی گوشتی آسان تر است و هم چنین نتیجه آن نیز بهتر می باشد تنها چیزی که کمی جراحی بینی استخوانی را با مشکل رو به رو می کند پوست خیلی نازک در بعضی از بینی ها می باشد زیرا پوست نازک ریزترین ایرادات بینی را نشان می دهد بنابراین جراحی بینی باید بسیار با دقت و بدون ایراد انجام شود.

انجام جراحـی بینی استخوانی ، به هر دو روش باز و بسته امکان پذیر است.

برای بعضی از بیماران سوال پیش می آید که آیا پس از جراحـی بینی استخوانی ، قوز بینی بر می گردد ؟

در پاسخ به بیماران عزیز باید بگوییم امکان بازگشت برآمدگی بینی استخوانی ، پس از جراحـی بینی  بسیار کم است بنابراین بیماران نگران این موضوع نباشند.

جراحی بینـی با لیزر

اگر چه امروزه لیزر کاربرد بسیار زیادی در صنایع پزشکی دارد اما باید بگوییم این موضوع صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و چنین چیزی امکان پذیر نیست .

افراد بسیار زیادی مطالب جراحـی بینی با لیزر را دنبال می کنند اما امروزه با لیزر تنها می توان برش های جـراحی بینی را انجام داد.

هزینه جراحـی بینی

یکی از مباحث مهم ، مبلغی است که بیماران باید بابت رینوپلاستی پرداخت کنند.

راینوپلاستی جزو جراحی های پرهزینه محسوب می شود و بیماران باید موقعیت مالی مناسبی داشته باشند تا بتوانند اقدام به رینوپلاستی نمایند.

هزینه رینوپلاستی از طریق چک یا به صورت اقساطی نمی باشد به همین دلیل بیماران باید هزینه جـراحی زیبایی بینی را به صورت نقدی آماده کنند.

تعیین هزینه رینوپلاستی بستگی به نوع بینی و میزان مهارت جراح بینی دارد به همین دلیل بهتر است برای تعیین هزینه به جراح بینی مدنظرتان مراجعه کنید.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات