بهترین رژیم تغذیه

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فهرست مطالب

بهترین رژیم تغذیه

بهترین رژیم تغذیه : مباحث مرتبط با چاقی و رعایت از یک رژیم غذایی سالم در بین تمام افراد جای بحث دارد و حتماً شما نیز با افرادی مواجه شده اید که می گویند از رژیم غذایی سالم پیروی کنید.

متاسفانه یک باور اشتباه در بین مردم، عدم خوردن برنج و حذف وعده های غذایی برای رسیدن به  لاغری  و تناسب اندام است و بر این باورند که حذف یک وعده غذایی ، در اصل پیروی از رژیم غذایی سالم و کم خوری است !!

رژیم غذایی بر خلاف باور عموم مبحث بسیار پیچیده ای است و هر فردی با توجه به شرایط بدنی که دارد باید از رژیم غذایی خاص و متخص به خود پیروی کند.

بهترین رژیم تغذیه

بهترین رژیم غذایی لاغری چیست؟

تاثیر رژیم غذایی در زیبایی ظاهر و اندام را به هیچ وجه نمی توان منکر شد اما رژیم غذایی علاوه بر داشتن اندامی متناسب برای حفظ سلامتی فرد نیز مفید است.

برخی از افراد تنها به دنبال لاغری هستند و رژیم های بسیار متفاوتی را امتحان کرده اند که هیچ کدام پایه و اساس علمی ندارد.

تغذیه از یک ماده غذایی خاص به مدت یک هفته یا بیشتر، نمی تواند منجربه از بین رفتن چربی هایی شود که طی مدت زمان طولانی در بدن انباشته شده اند.

در نتیجه برای دریافت رژیم غذایی لاغری در ابتدا، بدن بیمار باید مورد بررسی قرار گیرد و کمبود ویتامین یا املاح موردنیاز بدن مشخص شود و سپس مواد غذایی که برای تغذیه مناسب تر هستند ذکر شود.

 

 

برنامه رژیم غذایی

بسیاری از افراد با مشاهده فردی که دچار کاهش وزن شده ، سوال می کنند که از چه روشی استفاده کرده و چه مواد غذایی را از برنامه غذایی روزانه خود حذف کرده است!

بدن هر فردی با فرد دیگر متفاوت است و رژیم غذایی خوب ، رژیم غذایی است که دارای چربی های مفید، کربوهیدرات ، ویتامین ها و انواع غلات باشد.

در نتیجه حدف کامل یک ماده غذایی درست نیست و زمانی یک ماده غذایی حذف می شود که پزشک متخصص تشخیص دهد بدن فرد نیازی به آن ماده غذایی ندارد.

در نتیجه رژیم های غیر اصولی نه تنها منجربه کسب نتیجه ایده ال و تناسب اندام نمی شوند بلکه مشکلات دیگری چون ریزش مو ، بیماری های قلبی و عروقی و غیره را نیز به وجود می آورند.

برای دریافت یک رژیم غذایی مناسب به پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید تا پس از بررسی شرایط بدنی و مشخص شدن توده چربی و توده عضلانی بدن، بهترین رژیم تغدیه و لاغری تهیه شود.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات