کاشت مو

زمان مطالعه: 9 دقیقه

افراد بسیاری در جامعه حضور دارند که به طاسی مو دچار هستند، کاشت مو - کلینیک زیبایی آذیناین افراد می توانند توسط روش های کاشت مو از زیبایی و جذابیت بیشتری بهره مند شوند. ریزش مو عموما از قسمت جلوی سر شروع می شود به همین دلیل در این روش از پیاز های موی سالم که در کنار یا پشت سر وجود دارند استفاده می شود. اغلب افرادی که برای درمان طاسی سر به کلینیک زیبایی آذین ، بهترین کلینیک زیبایی در تهران مراجعه می کنند آقایان هستند اما خانم ها نیز کاندیدای مناسبی برای این درمان می باشند

فهرست مطالب

انواع روش های کاشت مو

کاشت از طریق روش های مختلفی انجام خواهد شد و انتخاب نوع روش بسته شرایط و تشخیص پزشک دارد. بدین جهت شما باید به یک کلینیک زیبایی و کاشت مو خوب در تهران مراجعه کنید تا متخصصان آن انجام بررسی ها دقیق مناسب ترین روش کاشت را برایتان برگزینند.

کاشتن مو به روش FIT

در این روش فولیکول های مو که FUG نامیده شده اند، به صورت تک تک یا گروهی از پشت سر با استفاده از وسیله ای به نام هولدر یا پانچ برداشته خواهد شد و در قسمت هایی که فاقد مو هستند کاشته می شوند. نتایج این روش بعد از چند جلسه درمانی، قابل مشاهده است و به طور متوسط در هر جلسه حدود 1000 تا 1500 فولیکول مو از پشت سر برداشته خواهد شد و در نواحی مورد نظر کاشته می شود. روش کاشت طبیعی مو FIT بدون درد است و توسط بی حسی موضعی انجام خواهد شد. این روش برای قسمت هایی چون ریش، ابرو، مژه، سبیل و افرادیکه طاسی وسیعی ندارند مناسب است. همچنین زمانی که بنا به هر دلیلی امکان برداشتن مو از پشت سر بیمار وجود ندارد از روش FIT استفاده خواهد شد.

در این روش بعد از گذشت یک الی 4 هفته بعد از کاشت مو، فولیکول ها وارد فاز استراحت خواهند شد و موهای کاشته شده دچار ریزش می شوند. اما در این حالت جای نگرانی نیست چرا که موها در وضعیت شوک هستند و دوباره رشد خواهند کرد. بعد از گذشت حدود 4 تا 6 ماه بعد از پیوند، موهای کاشته شده از پوست سر خارج شده و شروع به رشد و بلند شدن می کنند. به طور کلی نتایج نهایی پس از یکسال قابل مشاهده هستند و موها پر پشت به نظر می آیند. در فاصله زمانی سال اول تا دوم موها زیاد شده و رفته رفته حالت مو طبیعی تر خواهد شد.

اقداماتی که باید قبل از کاشت مو انجام دهید :

به طور کلی می توان اقدامات قبل از کاشت طبیعی مو را در دو مرحله تقسیم کرد. مرحله اول همان جلسه ویزیت و مشاوره با دکتر است که از اهمیت بالایی برخودار است. در این مرحله ابتدا جراح به معاینه فرد می پردازد ؛ یعنی علت ریزش مو را بررسی کرده ، الگوی طاسی را شناسایی می کند ، سن فرد را از او جویا می شود و نیز از وی می خواهد تا خواسته اش از پروسه پیوند مو را بیان دارد. همچنین در ادامه نواحی مد نظر سر را برای برداشت فولیکول های پیوندی بررسی می نماید تا طبق آن بتواند بهترین روش کاشت مو را اتخاذ نماید.

مورد دیگری که در این مرحله از کاشت مو مورد بررسی قرار می گیرد ، سلامتی فرد است. هر شخص برای اینکه بتواند تحت روند کاشت طبیعی مو قرار بگیرد باید سلامتی نسبی را دارا باشد ؛ به طور مثلا به بیماری های خاص مثل انواع سرطان یا بیماری های نقص سیستم ایمنی مبتلا نباشد. چرا که در روند انجام پروسه و نتیجه گیری از آن اختلال ایجاد می کند. همچنین جراح باید بداند که آیا فرد به دارو و ترکیبات خاصی حساسیت دارد یا خیر.

مرحله دوم انجام آزمایشات لازم است که به نوعی می توان آن را ادامه مرحله اول دانست. پس از ان که در معاینات اولیه و برسی پرونده پزشکی مشخص گردید مشکل چندان مهم و جدی سلامت فرد را تهدید نمی کند ، پزشک برای کسب اطمینان کامل از این مسئله انجام یکسری از آزمایشات را الزامی می دارد. بخشی از این تست های آزمایشگاهی عبارتند از شمارش گلبول های خون (CBC) ، تست پروترومبین (PT) ، آزمایش PTT ، تست HIV و تست HBS.

انجام تمامی این موارد برای رسیدن به نتیجه مطلوب و جلوگیری از بروز هر گونه مشکل احتمالی حین کاشتن مو طبیعی سر و حتی پس از آن ضروری هستند و باید جدی گرفته شوند.

 

کاشت مو - کلینیک زیبایی آذین

مزایای کاشت مو به روش FIT

 • درد کم
 • خونریزی کم
 • از بین رفتن جای اسکار
 • عدم نیاز به پانسمان و مراقبت اختصاصی از زخم
 • طی جلسات متوالی فولیکول های بیشتری برداشته می شوند.

معایب کاشت مو به روش FIT

 1. هزینه بیشتر
 2. به دلیل برداشتن فولیکول مو با دستگاه پانچ، احتمال آسیب دیدن به بخش زنده ریشه مو زیاد است.
 3. برای برداشتن فولیکول ها از پشت سر، لازم است مو به طور کامل کوتاه باشد.
 4. بزرگ ترین ایراد این روش تخریب بانک مو سر است، به طوریکه فرد برای دفعات دوم و سوم به مشکل خواهد خورد، چرا که بخش زیادی از مو استفاده یا تخریب شده است.

کاشت مو بدون جراحی در تهران ، در بهترین کلینیک زیبایی

 

کاشتن مو به روش FUT

در این روش موی سر به طور نواری باریک از پشت سر برداشته می شود و توسط میکروسکوپ های مخصوص کاشت مو، به واحد های مو یا FUG تبدیل می شوند. سپس در نواحی مورد نظر برش هایی ایجاد خواهد شد و FUG ها کاشته می شوند.

مزایای کاشت  به روش FUT

بررسی ها نشان داده این روش در بسیاری از موارد چون جای زخم، مدت زمان خشک نشدن گرافت ها، درصد آسیب و کیفیت گرافت ها، هزینه و عوارض نسبت به روش FIT برتر است. سایر مزایای این روش عبارتند از:

 • غیر قابل مشاهده بودن محل کاشت مو
 • ایجاد خط و ظاهری طبیعی در جلوی سر
 • طبیعی بودن ظاهر مو و عدم ایجاد فرو رفتگی یا برجستگی پوست سر
 • حفظ کیفیت گرافت ها برای تکرار مجدد کاشت در صورت نیاز
 • امکان برداشت مو های سایر نواحی بدن

معایب به روش FUT

بزرگ ترین ایراد این روش برش بزرگی است که در پشت سر ایجاد می شود و امکان باقی ماندن جای آن وجود دارد. همچنین موجب کاهش حجم بانک موی فرد خواهد شد. در این روش احتمال خون ریزی، تورم سر و صورت و درد در محل برش وجود دارد.

سن کاشت مو

هر کاری را اگر به وقتش انجام دهید ، بهترین نتیجه را از آن کسب خواهید کرد. در خصوص عمل کاشتن مو هم این امر صادق است. در حقیقت هر فرد باید سن کاشت مو را در نظر بگیرد و سپس برای آن اقدام کند. همانطور که می دانید ابتلا به ریزش مو دلایل مختلفی دارد. گاهی دلایل آن ژنتیکی و مادرزادی است و گاهی اوقات به عوامل محیطی و سبک زندگی فرد بر می گردد. از این بابت نمی توان به طور قطع گفت که تمامی اشخاص در یک سن مشخص ریزش مو را تجربه می کنند.

به طور کلی گفته می شود افراد بهتر است بعد از 18 سالگی برای این پروسه اقدام کنند. در مورد محدودیت سنی نیز قاعده کلی وجود ندارد. چنانچه افراد سلامت مطلوبی داشته باشند می توانند بعد از 18 سالگی در هر سنی کاشت مو را انجام دهند. طبق مشاهدات دریافت شده بیشترین سن متقاضیان کاشت طبیعی مو ، افرادی در رده سنی 50 تا 60 سال هستند.
در مجموع سن کاشت مو برای همه یکسان نیست ؛ بهتر است هر فرد برای انجام این که با یک متخصص خوب مشورت نماید. ایشان شرایط فرد را بررسی می نماید و سپس با توجه به نتیجه زمان مناسب برای کاشتن مو برای او تعیین می کند.

کاشت مو زنان

درست است که الگوهای طاسی عموما در میان مردان دیده می شود اما به این معنا نیست که تنها آنان به ریزش شدید مو و کچلی مبتلا شده و فقط آن ها می توانند کاشت مو انجام دهند. در میان خانم ها نیز افرادی هستند که به دلایل مختلف مثل ژنتیک یا بیماری با طاسی دچار می شوند که برای رفع اثرات نامطلوب آن می توانند به کاشتن موی طبیعی روی آورند.

هر چند ممکن است الگوی طاسی در خانم ها با آقایان متفاوت باشد اما تکنیک کاشت مو زنان تفاوتی را در بر نمی گیرد. تمامی متدهای کاشت طبیعی مو همچون FUT و FUE برای بانوان نیز قابل اجراست و نتیجه عالی را از ان بدست می آورند.

 

کاشت مو - کلینیک زیبایی آذین

بهترین مرکز زیبایی در تهران برای کاشت مو

مراکز بسیاری برای برطرف کردن طاسی سر وجود دارد اما شما برای این که با نتایج ایده آلی روبه رو شوید باید بهترین مرکز را انتخاب کنید. کلینیک تخصصی زیبایی آذین یکی از بهترین مراکزی در تهران می باشد که خدمات زیبایی بسیاری را ارائه می کنند و یکی از این خدمات کاشت طبیعی مو است. متخصصانی در این مجموعه فعالیت می کنند که از مهارت و تجربه های بسیاری برخودار هستند و می توانند بهترین نتایج را برای شما به ارمغان آورند. اگر با ریزش شدید مو ها مواجه شده اید و همین موضوع موجب طاسی سر شما شده است ما به شما پیشنهاد می کنیم که این درمان را در کلینیک زیبایی آذین تجربه کنید و از نتایج بسار عالی بهره مند شوید. برای مراجعه با شماره هایی که در سایت وجود دارند تماس حاصل فرمایید.

بهترین روش برای برطرف کردن طاسی سر کدام است ؟

بهترین روش کاشت مو شامل روش FUT  و  FIT می باشد که در مقالات بعدی به صورت جامع درباره آن ها توضیح خواهیم داد.

 

کاشت مو - کلینیک زیبایی آذین

اقدامات قبل از کاشت مو

 • در جلسه مشاوره ای که قبل ازدرمان گذاشته می شود تمامی توصیه های لازم برای انجام این درمان در اختیار شما قرار دارده می شود.
 • از کشیدن سیگار خودداری کنید.
 • از مصرف دارو هایی که موجب رقیق شدن خون می شوند به مدت دو هفته قبل از درمان استفاده نکنید.

مراقبت های بعد از کاشت مو

رعایت نکات مراقبتی باعث می شود تا فرد در طی دوره بهبود دچار مشکلی نشود و سرعت ترمیم و بهبودی افزایش یابد . به همین دلیل توصیه می شود در رعایت نکات مراقبتی کوتاهی نکنید و در صورت بروز هرگونه مشکلی با پزشک خود تماس بگیرید. زمانی که به یک مرکز زیبایی و کاشت مو خوب در تهران مراجعه می کنید ، متخصص تمام مراقبت های مربوطه را در اختبارتان قرار می دهد تا در دوره نقاهت دچار مشکل نشوید.

 • پس از کاشت می توانید به محل سرکار ، منزل یا فعالیت های روزانه خود بازگردید ولی توصیه می شود که 3 الی 5 روز استراحت کنید .
 • کسلی و بی حالی در روز اول طبیعی است زیرا تاثیر داروهای بیهوشی و مسکن هایی که در طی کاشت ، تزریق می شود تا ساعاتی ماندگار است .
 • در روزهای اولیه به هیچ عنوان نسبت در مورد نتیجه نهایی تصمیمی نگرید زیرا در محلی که مو کاشته شده است کمی خون وجود دارد و این امر کاملاً طبیعی است .
 • روزهای اولیه از شستن محلی که کاشت مو انجام شده است ، خودداری کنید .
 •  به طور معمول پس از گذشت 5 روز می توانید محلی که پیوند مو انجام شده است را بشویید .
 • نور مستقیم آفتاب به گرافت های مو آسیب می زند به همین دلیل در روزهای اولیه به هیچ عنوان در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار نگیرید .
 • از کلاه ، روسری و غیره در روزهای اولیه استفاده نکنید زیرا به فولیکول های مو آسیب می رساند و روند بهبودی را به تعویق می اندازد .
 • روزهای اولیه وجود زخم در محلی که مو کاشته شده است کاملاً طبیعی است و نباید نگران این موضوع باشید .

 

کاشت مو - کلینیک زیبایی آذین

کاندیدای انجام کاشت مو

 • افرادی که قصد برطرف کردن طاسی سر را دارند باید ویژگی های زیر را دارا باشند.
 • نازکی موی سر آن ها در ناحیه جلوی سر باید به صورت متوسط تا شدید باشد.
 • برای پیوند از پیاز های مو سالم به مقدار کافی بهره مند باشند.
 • پوست ناحیه مورد نظر سالم باشد.

نمونه کار فوق العاده کاشت مو در تهران در کلینیک آذین

هزینه درمان طاسی سر

پس از مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی تهران و مشاوره با متخصصین با تجربه ما این هزینه مشخص می شود. به دلیل وجود فاکتور های متعددی که بر روی هزینه کاشت طبیعی موی سر تاثیر مثبتی دارند نمی توان بدون بررسی های لازم هزینه دقیق آن را مشخص کرد.

عوارض کاشت مو

همراه بودن عارضه های احتمالی بعد از پروسه های مختلف زیبایی امری طبیعی است. منظور این نیست که حتما فرد درگیر عوارض می شود اما باید احتمال آن را در نظر گرفت. درمورد کاشت مو هم این مسئله صادق است. از جمله عوارضی که ممکن است نمود پیدا کنند :

 • ریسک های مربوط به بیهوشی عمومی که معمولا نوعی واکنش آلرژیک بدن به داروی بیهوشی است. البته امروزه در مراکز معتبر و تحت نظر بهترین متخصص این پروسه تحت بی حسی موضعی انجام می شود و ریسک این عارضه بسیار کاهش می یابد.
 • خونریزی یا عفونت در محل برش های جراحی که واحدهای فولیکولی برداشته یا کاشته شده اند.
 • تشکیل اسکارهایی که ملتهب ، سوزش و خارش آور هستند.
 • آسیب به عصب ها در محل کاشت و برداشت فولیکول که ممکن است باعث از بین رفتن حس در آن ناحیه شود.
 • مرگ گرافت های پیوندی
 • بافت مردگی در محل جراحت ها

البته با مراجعه به بهترین کلینیک زیبایی که این پروسه را توسط بهترین دکتر کاشت مو در تهران به انجام می رساند ، می توانید ریسک عوارض گفته شد را به حداقل برسانید.

بهترین دکتر کاشت مو چگونه به کاهش احتمال عوارض کمک می کند ؟

ایشان در وهله اول در جلسه مشاوره به طور دقیق پرونده پزشکی فرد را بررسی می کند تا از کوچک ترین مواردی که ممکن است خطرساز باشند ، با خبر گردد. بدین نحو می تواند سلامت عمومی فرد را بسنجد تا مطمئن شود کاشت طبیعی مو برای او مشکل ساز نخواهد شد. همچنین ایشان توضیحاتی را در خصوص اقدامات آماده سازی و مراقبت های بعد از کاشت ارائه می دهد که از مهم ترین فاکتورهای جلوگیری از عوارض کاشت طبیعی مو به حساب می آیند. بدین نحو فرد با رعایت درست تمامی نکات گفته شده از سلامت خود محافظت می کند. علاوه بر این موارد ، بهترین دکتر پیوند مو از بروزترین تکنیک ها و تجهیزات که عموما آسیب کمتری را به بافت ها وارد می سازند ، بهره می گیرد.

 

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات