ویروس کرونا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

فهرست مطالب

ویروس کرونا

کوید-19 ویروس جدیدی از خانواده ویروس کرونا می باشد که به سرعت در حال پراکنده شدن در سراسر جهان بوده و افراد زیادی را به خود مبتلا کرده است؛ بسیاری از افراد مبتلا درمان شده و عده ای نیز جان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند.

تب، تنگی نفس و سرفه از جمله علائم بارز ابتلا به ویروس کوید-19 می باشند.

 

ویروس کرونا

 

پرسش و پاسخ ویروس کرونا

در ذیل به تعدادی از شایع ترین و پرتکرار ترین سوالات افراد در رابطه با این ویروس پاسخ داده ایم.

آیا واکسن های ذات الریه از افراد در مقابل ویروس کرونا محافظت می نمایند؟

پاسخ منفی است، واکسن های ذات الریه همچون واکسن آنفلونزای هموفیلی نوع B و واکسن پنوموکوک تاثیری در محافظت افراد در برابر ویروس جدید کرونا ندارد. این ویروس کاملاً متفاوت بوده و نیاز به واکسن مخصوص خود دارد.

البته افراد باید در نظر داشته باشند با وجود اینکه واکسن هایی که به آن ها اشاره کردیم ایمنی افراد را در برابر این ویروس تامین نمی کنند ولی برای سلامتی بسیار توصیه می شوند زیرا موجب واکسیناسیون اشخاص در مقابل بیماری های تنفسی خواهند شد.

آیا آنتی بیوتیک ها در درمان و جلوگیری از بروز ویروس کوید-19 تاثیر دارند؟

خیر. آنتی بیوتیک ها فقط می توانند با باکتری ها مبارزه کنند در صورتی که کرونا یک نوع ویروس می باشد. اما چنانچه به دلیل ابتلا به کرونا در بیمارستان بستری شوید پزشک به منظور پیشگیری از بروز عفونت باکتریایی اقدام به تجویز آنتی بیوتیک برای تان خواهد کرد.

اسکنرهای حرارتی چقدر در تشخیص فرد مبتلا به ويروس کرونا تاثیر دارند؟

این اسکنرها در تشخیص اشخاصی که به دلیل ابتلا به ویروس کوید-19 به تب دچار شده اند موثر واقع می شوند. اما اگر فرد مبتلا دچار تب نشده باشد این اسکنر قادر به تشخیص ویروس نخواهد بود.

چگونه می توان هنگام شیوع ويروس کرونا با استرس مقابله کرد؟

استرس تاثیر زیادی در تضعیف سیستم ایمنی بدن داشته و افرادی که دارای سیستم ایمنی ضعیف می باشند بیشتر از سایرین در معرض ابتلا به این ویروس قرار دارند لذا بسیار مهم است که آرامش خود را حفظ کنید. به همین منظور:

  • با کسانی که به آن ها اعتماد دارید صحبت کرده و با دوستان خود از طریق صحبت کردن با تلفن و شبکه های مجازی در ارتباط باشید.
  • در مدتی که می بایست در خانه بمانید سبک زندگی سالمی داشته باشید؛ ورزش کنید، خواب کافی داشته و مطالعه کنید.
  • به منظور غلبه بر احساسات تان از نوشیدنی های الکلی و مواد مخدر استفاده نکنید.
  • خود را در معض اخبار کذب قرار نداده و زمان زیادی را صرف جمع آوری اطلاعات پیرامون این ویروس نکنید؛ به جمع آوری اطلاعات درستی که کمک کننده و موثر هستند بپردازید.​
ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات