مراقبت های بعد از لابیاپلاستی

امروزه زنان در راستای افزایش اعتماد به نفس خود و بهبود کیفیت روابط جنسی ، تصمیم به انجام لابیاپلاستی می گیرند. طی این عمل شکل و فرم لابیاهای ناحیه شرمگاهی تغییر کرده و به جوانسازی آن ناحیه منتهی می شود. چنانچه پروسه در یک کلینیک مجهز و تحت متخصصان کار آزموده آن انجام پذیرد ، نتیجه حاصل شده دائمی می باشد. البته برای حفظ فرم جدید لابیاها لازم است در طول دوره ریکاوری تمام مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را انجام دهید.

استراحت بعد از لابیاپلاستی

در طول دوره نقاهت باید به صورت طاق باز بخوابید. بدین معنا بر روی کمر خوابیده و حتی می توانید یک بالش زیر باسن خود قرار دهید. این عمل به کاهش ورم لابیاها کمک می کند.  بهتر است سه روز اول را به طور کامل استراحت کنید و از انجام فعالیت های اضافی کناره بگیرید.

مصرف دارو پس از لابیاپلاستی

ناحیه شرمگاهی بسیار حساس است ؛ بنابراین لازم است همیشه آن محیط را تمیز نگه دارید. در همین راستا نیز متخصص برای شما داروها آنتی بیوتیک را تجویز کرده تا از بروز عفونت و تجمع ویروس و باکتری در آن ناحیه جلوگیری شود. لازم است دوره مصرف انتی بیوتیک را تکمیل نماید. به منظور کنترل درد لابیاها پس از جراحی ، مسکن و ضد درد برایتان تجویز می شود که با استفاده از آن ها می توانید از شدت درد بکاهید. البته توصیه می شود هیچ گاه با شکم خالی دارو نخورید.

در موارد بسیاری دیده شده است که زنان بعد از لابیاپلاستی به یبوست دچار می شوند. این امر به سبب استفاده از داروهای مسکن وقوع می یابد. بدین نحو متخصص داروهای تسهیل کننده فعالیت روده را برایتان تجویز می کند.

استحمام بعد از لابیاپلاستی

برای حمام کردن به اجازه پزشک خود نیاز دارید اما به طور کلی با گذشت 3 روز می توانید استحمام نمایید. در حمام هنگام شستشوی بدن خود با احتیاط عمل کنید. از شوینده های قوی و معطر استفاده نکنید و ناحیه تناسلی را به صورت مالشی شستشو ندهید. پس از حمام ، واژن را به طور کامل خشک کنید.

ورم ، کبودی و خارش بعد از لابیاپلاستی

اگر می خواهید به کاهش ورم و کبودی ایجاد شده کمک کنید می توانید به مدت 3 روز پس از جراحی ، بر روی لابیاها کمپرس یخ قرار دهید. البته کمپرس را به طور مستقیم بر روی محل قرار ندهید بلکه ابتدا آن را درون یک حوله یا پارچه بپیچانید و بعد استفاده نمایید. خارش در محل جراحی شده تا یک هفته بعد از پروسه ، طبیعی است. ورم لابیاها نیز تا چندین هفته باقی می ماند.

بعد از لابیاپلاستی از انجام چه کارهایی باید اجتناب کنید:

  • به مدت 6 هفته بعد از عمل یا به طور کلی تا زمان بهبودی کامل برش ها ، به استخر نروید.
  • تحت روندهای مختلف برنزه و تیره کردن پوست قرار نگیرید.
  • حدود 6 الی 8 هفته بعد از لابیاپلاستی ، به فعالیت ها و تمرینات پرفشار نپردازید.
  • تا 6 هفته نباید هیچگونه فعالیت جنسی داشته باشید. در این بازه نیز از تامپون استفاده نکنید.

متخصصان کلینیک زیبایی آذین ، مراجعه کنندگان خود را پس از انجام پروسه ، از تمام نکات مربوط به مراقبت های بعد از لابیاپلاستی آگاه می سازند. با مراجعه به کلینیک آذین به نتیجه دلخواه خود دست خواهید یافت.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات