لیزر مو بدن

لیزر مو بدن

لیزر مو بدن : به موهایی که در نقاط مختلف بدن مانند ، شکم ، گردن ، ناحیه تناسلی ، زیر بغل ، مو ، دست ، زیرچانه و غیره رشد می کنند ، مو زائد گفته می شود . ( لیزر موهای زائد )

رفع موهای زائد برای افراد کار دشواری است زیرا پس از گذشت دو الی سه روز به طور مجدد موهای زائد رشد می کنند و این امر برای افراد خوشایند نیست .

برای رفع موهای زائد تاکنون روش های بسیار زیادی معرفی شده است مانند اپیلاسیون ، کرم های موبر ، تیغ ، بند انداختن ، محلول های شیمیایی و غیره .

اما هیچ یک از روش های ذکر شده برای رفع دائمی یا بسیار طولانی مدت موهای زائد مناسب نیستند و نتیجه حاصل از آن ها دوام چند روزه دارد .

با توجه به موقتی بودن و دردناک بودن روش های قدیمی ، امروزه روش های جدیدتری چون لیزر موهای زائد برای رفع موهای زائد مطرح شده است.

یکی از بهترین روش های لیزر مو زائد بدن که در سراسر دنیا نیز طرفدار دارد ، استفاده از لیزر است .

لیزر مو بدن

لیزر موهای زائد بدن

لیزر یک پالس از نور است که با حفظ سلامت بافت های اطراف مو به گرما تبدیل شده و با نفوذ به فولیکول مو منجربه از بین رفتن موهای درون پیاز مو می شود .

لیزر مو زائد بدن برای تمامی افرادی که از شرایط پوستی مناسبی برخوردار باشند ، قابل انجام است ولی افرادی که بیماری های پوستی یا حساسیت های شدید پوستی دارند بهتر است در ابتدا با پزشک متخصص صحبت کنند و پس از رفع مشکلات پوست ، اقدام به لیزر نمایند .

تعداد جلسات لیزر بستگی به مو و پوست بیمار دارد به همین دلیل پس از معاینه بیمار تعداد جلسات موردنیاز گفته می شود اما به طور معمول 4 الی 8 جلسه برای رفع موهای زائد نیاز است .

در نگاه اول و پس از شنیدن نام لیزر این تصور به وجود می آید که روش گرانی است و هزینه های بسیاری را برای بیمار به وجود می آورد اما با بررسی دقیق هزینه هایی که در طی سالها برای رفع موقتی موهای زائد پرداخت می کنید ، متوجه خواهید شد که لیزر منجربه صرفه جویی در هزینه و حتی صرفه جویی در وقت نیز می شود .

کلینیک زیبایی و پزشکی آذین

کلینیک آذین نیز از تکنولوژی لیزر برای رفع موهای زائد استفاده می کند .

لیزر در این کلینیک توسط پزشک متخصص و با مجوز رسمی وزارت بهداشت و درمان انجام می شود .

به دلیل حساسیت بالای لیزر ، این روش باید در یک کلینیک تخصصی انجام شود و انجام آن توسط یک پزشک غیر متخصص یا فرد معمولی پیشنهاد نمی شود زیرا می تواند عارضه های بسیاری را به همراه داشته باشد .

 

 

مراقبت های بعد از لیزر مو بدن

این امکان وجود دارد که پس از لیزر موهای زائد بدن کمی قرمزی، تورم و التهاب در نواحی اطراف فولیکول های مو نمایان گردد که امری بسیار شایع و طبیعی بوده و نشان دهنده این است که فولیکول ها نسبت به لیزر درمانی واکنش نشان داده اند. این گستردگی ناحیه تحت درمان، نوع مو و پوست است که شدت عوارض بروز یافته را تعیین می کند.

همچنین امکان احساس بوی خفیف سوختگی نیز وجود دارد که جای هیچگونه نگرانی نبوده و روال طبیعی درمان است.

بر روی ناحیه درمان از یخ استفاده کنید:

برای تسکین درد خود می توانید بر روی ناحیه تحت درمان کمپرس سرد یا کیسه یخ بگذارید. البته باید این نکته را نیز خدمت تان عارض شویم که درد فقط در بعضی افراد بروز نموده و اگر لیزردرمانی در یک کلینیک خوب همچون کینیک آذین انجام شود و همچنین پوست خود فرد حساس نباشد شخص در حین درمان درد بسیار خفیفی را احساس خواهد نمود.

از ژل آلوئه ورا استفاده نمایید :

ممکن است پوست برخی از بیماران بعد از لیزر قرمز شده، ورم کرده و ظاهری همچون آفتاب سوختگی پیدا کند. همچنین امکان بروز تاول بر روی پوست و پوسته پوسته شدن نواحی تحت درمان نیز وجود دارد که جای هیچگونه نگرانی نیست زیرا این عوارض بعد از مدت زمان کوتاهی به طور کامل برطرف خواهند شد.

برای تسکین پوست می توانید از مرطوب کننده هایی مانند ژل آلوئه ورا استفاده نمایید.

از کرم ضدآفتاب استفاده کنید:

اگر بعد از لیزر درمانی در مقابل نور خورشید بایستید ممکن است اشعه ماورا بنفش موجود در آن موجب تیره شدن پوست و آسیب زدن به آن شود. در چنین شرایطی ممکن است رنگ پوست غیریکنواخت شده و تبدیل به بستر مناسبی برای آسیب های پوستی گردد. از همین رو توصیه پزشکان متخصص کلینیک آذین به مراجعان خود این است که بعد از لیزردرمانی صورت و دست های خود و به طور کلی نواحی غیرپوشیده با لباس را با مقدار زیادی کرم ضدآفتاب مناسب بپوشانند.

از حرارت پرهیز کنید:

به مدت 48 ساعت بعد از لیزردرمانی در معرض حرارت و نور مستیقم خورشید قرار نگیرید. از همین رو از آب داغ برای دوش گرفتن استفاده نکرده، از رفتن به سونا و اتاق بخار خودداری کنید.

از لوازم آرایشی استفاده نکنید:

در صورت لیزر موهای زائد صورت لازم است به مدت 48 ساعت ابتدایی از مواد آرایشی استفاده نکنید زیرا امکان دارد پوست تحریک شده و منافذ آن مسدود گردد.

 

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات