زیبایی واژن

زمان مطالعه: 4 دقیقه

روش های زیبایی واژن

جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی جزو جراحی هایی می باشد که بانوان برای زیبایی ناحیه تناسلی انجام می دهند .

بالارفتن سن و زایمان در بانوان از مهم ترین عوامل بزرگ شدن لابیاهای واژن می باشد و این امر تغییراتی را در ظاهر واژن ایجاد می کند .

ظاهر واژن در کیفیت روابط جنسی تاثیرگذار است به همین دلیل بسیاری از بانوان پس از لابیاپلاستی از افزایش کیفیت جنسی خود راضی هستند .

نکته ای که وجود دارد و باید به آن توجه شود ، عدم افزایش میل جنسی است .

لابیاپلاستی یا جراحي زيبايي واژن تنها منجربه بهبود ظاهر ناحیه تناسلی می شود و هیچ تاثیری بر افزایش یا کاهش میل جنسی ندارد .

زیبایی واژن

تغییرات واژن در دوران یائسگی

یائسگی به معنای اتمام دوران پریود می باشد و معمولاً بانوان پس از 50 سالگی دچار یائسگی می شوند .

در دوران یائسگی ، رشد هورمون ها دچار تغییراتی می شود که یکی از این تغییرات ، کاهش رشد استروژن یا برخی اوقات عدم رشد استروژن می باشد .

کاهش هورمون های استروژن و پروژسترون منجربه تغییراتی در ظاهر واژن می شود.

در نتیجه علاوه بر افزایش سن و زایمان ، یائسگی نیز از دلایل تغییر ظاهر واژن می باشد .

در چنین شرایطی بانوان برای رفع مشکلات ظاهری واژن باید به جراح متخصص مراجعه نمایند .

دلایل انجام جراحی لابیاپلاستی

  • رفع بزرگ بودن لابیای واژن
  • قرینه سازی لابیای واژن
  • زیبا کردن ظاهر واژن
  • انجام تغییراتی در ناحیه کلیتوریس
  • رفع درد ناشی از تماس واژن با لباس یا دوچرخه و غیره .

تغییرات در ناحیه کلیتوریس ، تغییراتی است که منجربه بهبود روابط جنسی می شود زیرا این ناحیه چین های پوستی زیاد دارد و همین امر از کیفیت رابطه جنسی می کاهد زیرا تحریکات این قسمت را کاهش می دهد.

با انجام لابیاپلاستی میزان تحریکات کلیتوریس به حد طبیعی باز می گردد .

 

 

افتادگی لبه های واژن

افتادگی لبه های واژن از موارد شایعی است که در بین بانوان اتفاق می افتد .

این موضوع تاثیر منفی بر زیبایی واژن دارد و رابطه جنسی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد .

تغییرات منفی واژن تاثیر منفی بر روحیه بانوان دارد به همین دلیل جراحی لابیاپلاستی به منظور رفع مشکلات ظاهری واژن توصیه می شود .

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا:

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا برای بهبود خشکی واژن، مقاربت دردناک، شلی خفیف و بی اختیاری خفیف ادرار است. میلیون ها زن تغییراتی را تجربه می کنند که در زندگی شخصی آن ها تأثیر می گذارد. زنان به طور کلی در زندگی خود با دو واقعه چالش برانگیز یعنی زایمان و یائسگی روبرو هستند که می تواند منجر به کاهش سلامت واژن و از بین رفتن اثرات استروژنیک شود.

اکثرزنان در دورانی از زندگی خود از درد و حساسیت واژن رنج می برند که تسکین آن دشوار است. جوان سازی واژن با لیزر مونالیزا روشی است که موفقیت بسیاری را در درمان چنین مشکلاتی داشته است.

بدن در دوران یائسگی دچار یک سری تغییرات می شود که از نظر جسمی می تواند روی واژن تأثیر بگذارد. بسیاری از زنان خشکی، درد و سوزش مداوم دارند که می تواند در حین و بعد از مقاربت دردناک باشد (دیس پارونی). زنان همچنین می توانند در اثر یائسگی بی اختیاری ادرار را تجربه کنند. این تغییرات عمدتاً به دلیل کاهش تولید استروژن است که باعث می شود لایه سلولی واژن نازک شود ، بنابراین آسیب پذیرتر و بسیار ظریف می شود و با نام واژنیت آتروفیک شناخته می شود.

 

زیبایی واژن

 

جوانسازی واژن با لیزر مونالیزا همچنین؛

یک روش درمانی زیبایی واژن است که بر اساس لیزر دی اکسید کربن ویژه ساخته شده، به طور خاص برای واژن ایجاد شده و همانطور که در فوق گفتیم خاصیت درمانی نیز دارد.

این لیزر با فعال سازی تولید کلاژن جدید و برقراری مجدد شرایطی که مخاط واژن قبلاً داشته است، از قطره استروژن در بافت واژن (که معمولاً در دوران یائسگی یا پس از درمان سرطان پستان اتفاق می افتد) جلوگیری و برطرف می کند.

این علائم را می توان با استروژن سیستمیک یا موضعی و هم اکنون با لیزر جوان سازی واژن درمان کرد. بعضی زنان از استروژن سیستمیک بهره مند می شوند ، اما بسیاری از زنان به دلیل عوارض جانبی بالقوه ، مایل به استفاده از درمان جایگزینی هورمون (HRT) نیستند. اکنون می دانیم که HRT در بسیاری از زنان علائم واژینیت آتروفیک را با موفقیت برطرف نمی کند

آتروفی واژن :

آتروفی واژن یک بیماری بسیار شایع به خصوص در یائسگی یا دوران پس از زایمان است که باعث نازک شدن ، خشک شدن و التهاب دیواره های واژن می شود.

ناحیه ولوواژینال به کاهش استروژن بسیار حساس است، با یک سری عواقب که مستقیماً بر کیفیت زندگی یک زن تأثیر می گذارد:

  • ضعف و شلی مخاط واژن
  •  خشکی واژن
  • خارش و سوزش واژن
  • درد در هنگام رابطه جنسی (دیس پارونیا)..

روش های جوان سازی واژن با لیزر به عنوان درمانی برای واژینیت آتروفیک موفقیت آمیز است. یکی از این روش ها لیزر مونالیزا است. این لیزر می تواند به همه زنان با بافت خام واژن کمک کند و تکنیک بدون درد و کم تهاجمی است.

لیزر مونالیزا  چگونه عمل می کند؟

این تکنیک یک برنامه درمانی سه گانه است که معمولاً طی شش ماه انجام می شود. درمان اولیه پس از مشاوره انجام می شود و به معنای واقعی کلمه چند دقیقه طول می کشد. درمان دوم یک ماه بعد و درمان نهایی طی چند ماه انجام می شود.

لیزر مونالیزا از دی اکسید کربن مخصوص استفاده می کند که با دقت در واژن قرار می گیرد و به آرامی از طریق یک اسکنر ویژه بر روی دیواره های واژن اثر می گذارد.

پالس های کم انرژی در بافت های واژن ایجاد می شوند که میکرو ضایعات غیرقابل تمایز ایجاد می کنند که برای تحریک تولید کلاژن جدید، سازماندهی مجدد و ضخیم شدن مخاط واژن، بازیابی سلامت کلی دیواره واژن مورد نیاز است. این میکرو ضایعات باعث تولید کلاژن می شوند که سلامت کلی دیواره واژن را بازیابی می کند.

هزینه جراحی زیبایی واژن

هزینه لابیاپلاستی بستگی به موقعیت مطب جراح متخصص ، مشکل ظاهری واژن و هزینه های جانبی دارد .

به همین دلیل نمی توان هزینه ثابتی را برای جراحی واژن اعلام کرد و نیاز است که افراد پس ازمعاینه توسط جراح متخصص ، هزینه را جویا شوند .

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات