جراحی زیبایی واژن در تهران

زمان مطالعه: 6 دقیقه

جراحی زیبایی واژن در تهران : زیبایی واژن برای بانوان بسیار مهم است و اغلب بانوان حساسیت زیادی نسبت به ظاهر واژن دارند. برخی از بانوان به دلیل بزرگ بودن لابیاهای واژن دچار افسردگی می شوند و از برقراری روابط جنسی دوری می کنند. بزرگ بودن لبیا واژن امری طبیعی است و در برخی از بانوان بروز می کند ولی این مشکل جای نگرانی ندارد و با یک جراحی ساده می توان منجربه زیبا شدن واژن شد . لابیاپلاستی که یکی از خدمات محبوب کلینیک آذین می باشد نوعی جراحی واژن است که به منظور بهبود ظاهر واژن انجام می شود و هیچ آسیبی به واژن نمی رساند.

در لابیاپلاستی یا جراحی زیبایی واژن ، پزشک متخصص با زدن برش های مناسب منجربه کاهش حجم لابیاهای واژن و در نتیجه زیبایی واژن می شود.

جراحی زیبایی واژن در تهران

فهرست مطالب

نحوه انجام لابیاپلاستی چگونه است ؟

روش جراحی زیبایی واژن در تهران و به طور کلی لابیاپلاستی ، بستگی به میزان بزرگ بودن لابیاهای واژن و کلینیکی دارد که فرد انتخاب می کند.

برخی از پزشکان از روش تهاجمی و زدن برش برای کوچک کردن لبه های واژن استفاده می کنند ول برخی از پزشکان لبیاپلاستی را توسط لیزر مونالیزا انجام می دهند.

لیزر مونالیزا یک روش غیرتهاجمی برای جوانسازی واژن است که به دلیل مزیت های بسیاری که دارد، مورد توجه بانوان قرار گرفته است.

اگر خواستار انجام جراحی زیبایی واژن در تهران هستید، می توانید به کلینیک زیبایی و تخصصی آذین مراجعه کنید زیرا در این کلینیک، عمل زیبایی واژن از طریق هر دو روش انجام می شود و روش مناسب پس از بررسی شرایط بیمار و صحبت با او ، انتخاب می شود.

باورهای نادرست در ارتباط با لابیاپلاستی

جراحی زیبایی واژن در تهران یا همان لابیاپلاستی در اصل جراحی است که تنها ظاهر واژن را تحت تاثیر قرار می دهند و هیچ ارتباطی با تنگ کردن وازن یا سفید کردن واژن ندارد .

در نتیجه بانوان نباید توقع داشته باشند که با انجام جراحی زیبایی واژن ، تمام مشکلات مرتبط با واژن برطرف شود.

باور اشتباه دیگری که وجود دارد، افزایش میل جنسی پس از لابیاپلاستی می باشد.

پزشک در طی عمل جراحی زیبایی واژن هیچ گونه اقدامی در راستای افزایش میل جنسی انجام نمی دهد ولی بهبود ظاهر لابیای واژن منجربه افزایش کیفیت روابط جنسی و در نتیجه افزایش میزان رضایت از رابطه جنسی می شود.

برخی از بانوان به دلیل اینکه واژن ناحیه حساسی است از جراحی لابیاپلاستی امتناع می کنند ولی اگر لبیاپلاستی در یک کلینیک تخصصی زیبایی انجام شود هیچ گونه عوارض و ناراحتی را در پی نخواهد داشت .

جراحی زیبایی واژن در تهران

چرا زنان به دنبال عمل زیبایی واژن هستند؟

به طور کلی خانم ها برای زیبا تر شدن اقدام به جراحی زیبایی واژن می نمایند. افرادی که به دلیل بیرون زدگی لابیا ، به هنگام لباس پوشیدن دچار مشکل هستند یا در تمرینات ورزشی و برقراری رابطه جنسی با مشکل موجه می شوند ، بهترین کاندید انجام این جراحی می باشند.

البته از لحاظ زیبایی بیرون زدگی لابیا عادی می باشد اما موجب می شود تا فرد دچار درد ، ناراحتی و حتی احساس خجالت گردد.

بنابراین به طور کلی می توان گفت که خانم هایی که با مشکل بزرگی لابیا مواجه هستند، به منظور داشتن ظاهری زیبا و همچنین افزایش اعتماد به نفس خود به دنبال انجام این جراحی می باشند.

دلایل اصلی خانم ها برای انجام این جراحی عبارتند از:

 • ظاهری زیبا و تمیز
 • درد در حین مقاربت جنسی
 • اصلاح تقارن ظاهری واژن
 • احساس کشیدگی ، سایش و سوزش در ورزش
 • درد یا ناراحتی به هنگام فعالیت هایی همچون دوچرخه سواری
 • ناراحتی به هنگام پوشیدن لباس تنگ همچون شلوار های چسبان
 • کم بودن تحریک کلیتوریس بر اثر پوست اضافی کلاهک کلیتوریس

انواع روش های جراحی زیبایی واژن

برای انجام جراحی زیبایی واژن یا لابیاپلاستی روش های متفاوتی وجود دارد اما در مقایسه با سایر روش ها دو تکنیک Trim و Wedge کاربردی تر می باشند.

روش Trim

در این روش لابیامینور ( لبه داخلی واژن ) برش داده می شود و دو لبه توسط بخیه به هم دوخته خواهند شد. سرعت انجام این جراحی بالا است و این یکی از مزیت های روش trim می باشد.

در این روش ممکن است لبه لابیا بیش از حد بریده شود و به روی مرز آن ، جای زخم مستقیمی باقی بماند. از این رو معمولا روش trim در اولویت دوم قرار دارد.

جراحی زیبایی واژن در تهران

روش Wedge

طی این روش در مرکز لبه اضافی ، برشی V شکل اضافه خواهد شد و در مقایسه با trim مرز طبیعی لبه واژن حفظ می شود.

علاوه بر این برای انجام این جراحی پزشک می تواند از تیغ جراحی و لیزر مونالیزا استفاده نماید. استفاده از لیزر موجب می شود تا برش ها دقیق تر ایجاد شوند و بخیه ها زودتر التیام یابند.

مزیت روش Trim

مطلوب ترین تأثیر تکنیک Trim در لابیاپلاستی، برداشته شدن بخش های تیره لابیا می باشد. بسیاری از زنان به منظور حذف تیرگی های بافت لابیا، جهت انجام جراحی زیبایی واژن اقدام می کنند.

مزایای روش Wedge

 • خلق ظاهری طبیعی برای لابیا
 • حفظ حاشیه لابیای مینور
 • قرار نگرفتن بخیه ها در کناره های لابیا
 • کاهش احتمال بروز اسکار

پیش از انجام لابیاپلاستی چه اقداماتی لازم است؟

 • به مدت 2 هفته قبل از جراحی زیبایی واژن، از مصرف داروهای رقیق کننده خون و داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی اجتناب کنید.
 • 4 هفته قبل از لابیاپلاستی، مصرف ویتامین ث، مکمل های گیاهی و قرص های کاهش وزن را کنار بگذارید.
 • حداقل 8 ساعت پیش از عمل، خوردن و آشامیدن را متوقف کنید.

اثرات جانبی جراحی زیبایی واژن

بروز درد، ورم و کبودی پس از لابیاپلاستی، امری طبیعی است. این اثرات ممکن است حدود 2 هفته یا کمی بیشتر در محل جراحی باقی بمانند ولی بعد از مدتی به مرور برطرف می شوند.

امکان دارد در این مدت، هنگام نشستن یا انجام عمل ادرار کمی اذیت شوید. برای کنترل درد ناشی شده، متخصص زیبایی داروی مسکن تجویز می نماید.

 

 

مزایای لابیاپلاستی

 • کاهش سایز، برجستگی لابیا
 • رفع عدم تقارن لابیای مینور یا حتی لابیای ماژور
 • بهبود درد ناشی از لابیای بزرگ و برآمده
 • ارتقا عملکرد و ظاهر واژن
 • افزایش اعتماد به نفس هنگام برقراری رابطه جنسی

لابیاپلاستی با چه میزان از درد همراه است؟

به طور کلی درد بوجود آمده به سبب لابیاپلاستی قابل تحمل بوده و با استفاده از داروهای مسکن تجویز شده توسط پزشک قابل کنترل نیز می باشد. علاوه بر این  برای کاهش درد می توان از کمپرس یخ نیز استفاده کرد.

چه زمانی نتیجه نهایی لابیاپلاستی نمایان می شود؟

نمایان شدن نتیجه نهایی لابیاپلاستی کمی زمان بر می باشد.  بلافاصله بعد از لابیاپلاستی متوجه تعییرات اعمال شده، می شوید. اما فرم نهایی لابیا، 2 هفته بعد از جراحی زیبایی واژن، با بهبود تدریجی ورم، به مرور نمود پیدا می کند. با گذشت 4 ماه، لابیا و واژن  به طور کامل، به ظاهر جدید خود دست می یابند.

نتیجه حاصل از جراحی زیبایی واژن چقدر ماندگاری دارد؟

به طور معمول نتیجه بدست آمده از لابیاپلاستی تا سال های زیادی ماندگاری دارد و عموماً فرد به انجام مجدد این فرایند نیازی پیدا نمی کند. مگر آن که پس از جراحی واژن، باردار شود. بارداری و زایمان طبیعی می تواند نتیجه لابیاپلاستی را تغییر دهد. بنابراین بهتر است پس از آخرین دوره حاملگی و زایمان خود، برای انجام جراحی زیبایی واژن اقدام نمایید.

پروسه های تکمیلی لابیاپلاستی

گاهی اوقات متخصص زیبایی، پس از انجام لابیاپلاستی، به منظور تکمیل روند زیباسازی واژن، انجام پروسه هایی همچون تزریق چربی به واژن، واژینوپلاستی و دیگر روندهای مربوطه را به فرد پیشنهاد می دهد.

مراقبت های بعد از جراحی زیبایی واژن

 • روز اول محلی که مورد جراحی قرار گرفته را تمیز نگه داشته و از کمپرس یخ استفاده نمایید.
 • از لباس و شلوار های تنگ استفاده نکنید.
 • به منظور کنترل درد خود از مسکن هایی که پزشک تجویز نموده استفاده کنید.
 • حداقل پس از گذشت یک روز حمام رفتن مانعی ندارد.
 • اغلب بیماران می توانند پس از گذشت 3 الی 5 روز به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند.
 • از انجام فعالیت های ورزشی همچون دوچرخه سواری که واژن را تحت فشار قرار می دهد، خودداری نمایید.

هزینه لابیاپلاستی

هزینه لابیاپلاستی یکی از مواردی است که معمولاً در جلسه مشاوره پیش از عمل به آن پرداخته می شود. با توجه به این که در تعیین هزینه جراحی زیبایی واژن فاکتورهای مختلفی دخیل هستند، مراجعه حضوری و انجام معاینه توسط پزشک می تواند هزینه نهایی را معین سازد.

ثبت نام
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد درون خطی
دیدن همه سوالات